Akıllı Telefon Nisan 7, 2018 6:00

Pixel Launcher Go: Düşük donanımlı Android cihazlar için en iyi başlatıcı

Pixel Launcher Go: Düşük donanımlı Android cihazlar için en iyi başlatıcı

Google kısa süre önce düşük donanımlı Android cihazlar için Android Go işletim sistemini duyurdu. Google, Android Go ile düşük maliyetli 1GB /2GB RAM’e sahip giriş seviyesi telefonlarda pürüzsüz, daha verimli kullanım ve daha iyi veri yönetimi sağlamayı hedefliyor. Hatta kısa süre önce bu yönde ilk telefonlar da tanıtıldı. Google giriş seviyesi telefonlar için geliştirdiği Android Go sürümünde, pürüzsüz yazılım deneyimine ilaveten yerleşik birçok uygulamayı (Google Go, Haritalar Go, Gmail Go, Chrome Go vb.) yeni sürüme uyarladı. Bunlar arasında launcher uygulaması da bulunuyor. Bu haberimizde Android Go sürümüne sahip telefonlarda kullanılan Pixel Launcher Go uygulamasının nasıl indirilip yüklendiğini anlatacağız.

Pixel Launcher Go

Pixel Launcher Go

Eğer sizde düşük donanımlı bir Android cihazı kullanıyor ve launcher uygulamasının performansından memnun değilseniz Pixel Launcher Go’yu yüklemenizi tavsiye ederiz. Hatta orta segment telefonunuzda bile deneyebilirsiniz.

Pixel Launcher Go launcher nasıl yüklenir?

Ana ekran başlatıcısı sadece 2MB büyüklüğünde. APK dosyasının yükledikten sonra uygulama telefonunuzda yaklaşık 5MB’lık bir alan kaplayacak. Diğer launcher uygulamalarıyla karşılaştırıldığında bu oldukça iyi.

Uygulamanın görünümü Pixel Launcher’ı benziyor. Google arama çubuğu altta, animasyonlar benzer ve uygulama çekmesine yukarı kaydırarak geçiliyor. Launcher Go hafifletildiği için herhangi bir widget’a sahip değil.

Pixel Launcher Go uygulamasını buradaki link aracılığıyla indirip kurabilirsiniz. Uygulama, eski Android sürümlerinde çalışmayabilir. Linke tıkladıktan sonra “Rootless Pixel Launcher 3.4” başlığı altında “Launcher3-l3go-optimized.apk” adlı APK dosyasını indirmeniz gerekiyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.