Akıllı Telefon Nisan 4, 2018 14:08

OnePlus 6 için sürpriz çentik açıklaması!

OnePlus 6 için sürpriz çentik açıklaması!

OnePlus kurucularından Carl Pei geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada OnePlus 6 modelinde ekran çentiğinin kullanılacağını onayladı. Pei’nin çentiği neden kullanmak istediklerine dair açıklamalarına buradaki haberimizden göz atabilirsiniz.

OnePlus 6 ‘da çentik gizlenebilecek

Kısa süre önce bellek birimi ve işlemci özellikleri resmi olarak açıklanan telefonda sürpriz bir özelliğin yer alacağı belirtildi. Şirket CEO’su Pete Lau, forum sayfasında yaptığı açıklamayla OnePlus 6’daki ekran çentiğinin gizlenebileceği bir uyumluluk modu üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

OnePlus 6

OnePlus 6

Telefon tanıtıldıktan sonra bir güncelleme kapsamında sunulacak çentik kapatma özelliğinin oyun oynarken ya da video izlerken otomatik olarak devreye girmesi bekleniyor. CEO ayrıca Google Play’deki en popüler 1000 uygulamanın çentik ve uyumluluk modunda test edildiğini belirtti.

Çentiğin yanındaki boşlukları mümkün olduğunda verimli kullanmak isteyen OnePlus, ek olarak bu alanda bildirimlerin görüntülenmesini sağlayacak çalışmalar yürütüyor.

6.2 inç büyüklüğünde Full HD + ekran, 8GB RAM, 256GB dahili depolama, 12 megapiksel + 20 megapiksel çift arka kamera telefonda öne çıkan bazı özellikler olacak.

 

10 bin TL’lik Huawei Mate RS ‘nin ekranını kim üretti?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.