Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 2, 2018 16:49

Netflix’e Boşuna mı Para Veriyoruz? Bir Netflix Hikayesi!!!

Netflix’e Boşuna mı Para Veriyoruz? Bir Netflix Hikayesi!!!

Bugün sizinle La Casa De Papel geri dönüyor! isimli bir haber paylaştık ve habere sizlerden gelen bir yorumdan sonra biz de bu makaleyi yazmaya karar verdik. Her ay 15,99 TL Netflix için para ödeyen biri olarak bu yazıyı yazmaya karar verdim. Gelen yorum şuydu; “abi  6 Nisan’a kadar bekleme şu siteden aç izle“. Kendimi bu kadar aptal yerine konmuş hiç hissetmemiştim. Hem para verip, hem bekleyip diziyi izlemek isteyen ben; hiçbir ücret ödemeden diziyi benden önce izleyen sistem ile alakasız biri…

Netflix Kullanıcılarını Küstürür mü?

Bu sorunun cevabı aslında yukarıdaki paragrafta kullandığım “Aptal” kelimesinde gizli. Kimse kendini aptal yerine düşmüş gibi hissetmek istemez. Her yollanan mailin altında biz şu kadar ülkede yayın yapan dünyanın en büyük online içerik platformuyuz diyen kanal benim, sizin ve tüm Netflix üyelerinin aptal yerine konmasının önüne geçmek durumda. Ben bu süreç tamamlanıncaya kadar da üyeliğimi durdurma kararı aldım. Bunu açıkça belirtmek istiyorum. Bu noktada Netflix bize birçok içeriği anadilimizde sunma ayrıcalığı göstermiş olsa da; bu dizi zaten İspanya bilmem ne kanalının dizisiydi de biz bunu aldık gibi bahaneler ile karşımıza çıkmamalı.

Netflix, Türkiye’ye ilk geldiği zaman “Paralı Torrent Bu” yorumu yapmıştım ve zaman içinde sistemi kullandıkça aslında ne kadar işe yarar bir platform olduğunu görmüştüm. Bugün ise gelen bu yorumdan sonra bende çok tuhaf bir hissiyat oluştu. Netflix bu hissiyatı nasıl geçirecek? Bu konuda ne yapabilir bunu bilemiyorum ama şirketin bizlere bir sorumluluğu olduğuna şiddetle inanıyorum.

Bakalım bu konuda bize nasıl bir açıklama yapılacak çok ama çok merak ediyoruz. Bu konuda bir açıklama gelirse sizlerle paylaşacağımızı da belirtelim…

La Casa De Papel geri dönüyor! 2. Kısım bölümleri ne zaman?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.