Mobil Mart 29, 2018 15:00

Xiaomi Akıllı Dikiz Aynası Yaptı! Otomobil Sektörü Değişiyor!

Xiaomi Akıllı Dikiz Aynası Yaptı! Otomobil Sektörü Değişiyor!

Cenevre otomobil fuarında tanıtılan yeni nesil Subaru Viziv aracında ayna yerine kamera kullanılmaya başlanması otomotiv sektörünün kökten değişmeye başlayacağının da bir göstergesi oldu. Bir süredir otonom sürüş deneyimi için radarlar, sonarlar ve kameralar araçlarda kullanılıyordu. Bir sedir de kameralar ile kontrol edilen aynalara şahit olmaya başladık. Bu noktada Xiaomi’nin de bu popülariteden yararlanarak bir dikiz aynası geliştirdiği bugün itibariyle duyuruldu. Xiaomi Akıllı Dikiz Aynası sayesinde artık daha fazla detay ve daha akıllı bir sürüş yaşayabileceğiz.

Xiaomi Akıllı Dikiz Aynası

Xiaomi Akıllı Dikiz Aynası

Xiaomi Akıllı Dikiz Aynası Özellikleri ve Fiyatı

Bugün ortaya çıkan yeni nesil dikiz aynasında arkaya bir kamera monte edildiğini görüyoruz. Yeni nesil Sony IMX291 sensör destekli bu teknoloji 8,88 inç büyüklüğündeki aynanın tam ortasında  6,86 inç bir ekran oluşturmasını sağlıyor. Yani yanlarda hala standart ayna boşlukları var. 150 derece görüş açısına sahip f/1,8 diyafram değerine sahip kamera ile tüm yolu zoom bile yaparak bize gösterebilen Xiaomi Akıllı Dikiz Aynası‘nın fiyatı ise şimdilik açıklanmadı. Bu oldukça başarılı donanımın özellikle kamyonlar, iş makineleri, şehirler arası otobüsler, okul servisleri gibi alanlarda zorunlu olarak kullanılması gerektiğini düşünüyoruz.

Xiaomi teknolojiyi geliştirmeye devam ediyor…

Xiaomi Mi 7 Plus Ekran Görüntüsü Sızdı!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.