Akıllı Telefon Mart 21, 2018 18:00

Huawei dünyanın 512 GB depolamaya sahip ilk telefonunu mu hazırlıyor?

Huawei dünyanın 512 GB depolamaya sahip ilk telefonunu mu hazırlıyor?

Huawei 512 GB depolamaya sahip bir cihaz geliştiriyor. Çin haberleşme komisyonu TENAA’nın web sayfasında Huawei’ye ait bir cihaz listelendi. NEO-AL00 model numarasına sahip telefonda 6 GB RAM ve 512 GB dahili depolamanın yer aldığı rapor edildi.

TENAA, akıllı telefonların sertifika aldığı ve telefon hakkında pek çok detayı çok önceden aktaran önemli bir kaynak. Ancak belgelendirme kuruluşunda bir cihazın yer alması ileride tanıtılacağı anlamına gelmiyor.

Huawei 512 GB

Huawei 512 GB

Daha önce hiçbir telefonda 512GB dahili depolama kullanılmadı. Huawei ise bugüne kadar en yüksek depolama birimini 256 GB ile Huawei Mate 10 Porsche Design modelinde yer verdi. Şirket her ne kadar farklı depolama çözümleri geliştiriyor olsa da, henüz mobil depolama bileşeni üretmediğini yeri gelmişken belirtelim.

Samsung  sektörün 512 GB (UFS) depolamaya sahip ilk mobil belleğini aralık ayında duyurdu. Henüz herhangi bir Samsung telefonda yer almadan belleğin Huawei tarafından kullanılması  sürpriz olarak değerlendirilebilir.

İlerleyen dönemlerde P20 Porsche Design  ya da Mate 20 Porsche Design modellerinde 512GB dahili depolama görebiliriz.

 

Xiaomi Mi Mix 2s özellikleri ve tanıtım videosuyla karşınızda!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.