Mobil Mart 20, 2018 14:00

OnePlus 6 Parmak İzi Okuma Sensörü Nerede Olacak?

OnePlus 6 Parmak İzi Okuma Sensörü Nerede Olacak?

Akıllı telefon pazarında geçtiğimiz yıl LG G6 ile birlikte birçok  şey değişti. Mobil sektör uzun zamandır kullanılan 16:9 ekran formatından 18:9 ekran formatına geçiş yaptı. Son günlerde bazı üreticilerin bunu 19:9 ekran formatına doğru da çektiğine şahit oluyoruz. Bu 18:9 ekran formatı ile birlikte üstten ve alttan incelen telefonların önünde bulunan parmak izi okuma sensörlerinin arkaya kameranın yanına ya da altına yerleştiğini gördük. Apple ise bundan vazgeçerek parmak izi okuma sensörü yerine yüz tanıma teknolojisine geçiş yaptığını gördük. Bu noktada ekrandan parmak izi okuma teknolojisi ise bir şehir efsanesine dönüşmüştü ama Çinli teknoloji devi Vivo, ekrandan parmak izi okuma teknolojisini geliştirerek Vivo X21 UD ile bunu pazara sundu. Daha sonra hiçbir üretici bu teknolojiye sahip olamadı ama Vivo‘nun kardeşi OnePlus yeni telefonu OnePlus 6 ile bu teknolojiyi farklı bir noktaya taşımaya hazırlanıyor.

OnePlus 6 Parmak İzi Okuma Sensörü Daha Gelişmiş Özelliklere Sahip Olacak!

Bildiğiniz gibi Vivo X21 UD sadece belli bir noktadan okuma yapabiliyor. Oysaki OnePlus 6 bu okumayı ekranın %50’sinden yapabileceği belirtiliyor. Bu teknolojiyi büyük üreticiler kullanmazken OnePlus ve Vivo’nun bu teknolojiyi, alıp bambaşka bir boyuta taşıması da aslında büyük üreticilerin nasıl saçma bir satış stratejisi olduğunu da en yakından gösteriyor. Sizce de öyle değil mi?

Huawei P20 Pro kamera özellikleri belli oldu! İşte 3 kameranın çözünürlüğü

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.