Güncel Teknoloji Haberleri Mart 19, 2018 17:00

Android P Güncellemesi ile Google Play Temizlenecek!

Android P Güncellemesi ile Google Play Temizlenecek!

Google’ın mobil işletim sistemi Android, her yıl yapılan güncellemeler sayesinde çöp olmak üzere. Bu durumsa Google tarafından pekte umursanan bir durum değil. Zira Google kendi Pixel telefonları ve tam olarak bir türlü destekleyemediği Android One ve Android Go Projeleri ile hayatına devam ediyor. Belki de diğer üreticilerin güncellemeleri sunamaması Google’ın en hoşuna giden durumlardan birisidir; kim bilir? Haziran ayında tanıtılacak olan Android P Güncellemesi ile birlikte süregelen Android güncelleme sorunsalı daha da büyüyecek diye düşünüyoruz.

Android P Güncellemesi ile Google Markette Temizlik Olacak!

Zira birçok amiral gemisi model ya tanıtıldı ya da 27 Mart tarihinde tanıtılacak. Bu da yeni telefonların Android 8.0 Oreo sürümüne sahip olacağı anlamına geliyor. Google ya takvimini ya da güncelleme sunma döngüsünü değiştirmeli diye düşünüyoruz. Ortaya çıkan bilgilere göre Google destek verdiği API’leri de değiştirerek ciddi bir programdan da kendini kurtaracak. Evet, Google markette yüz binlerce uygulama var ama bunların birçoğu güncelleme almamış ölü uygulama.

Halen Android 4.2 Jelly Bean için destek olan API’nin yükseltilerek Android 6.0 Marshmallow seviyesine geleceği belirtilirken bunun da marketin kalitesini ciddi anlamda arttıracağından bahsediliyor. Bildiğiniz gibi Apple bunu zaten iOS 11 ile birlikte yapmıştı aynı durumu Google’ın da yapmasını bekliyoruz. Aşağıda paylaştığımız makaleyi ise mutlaka ama mutlaka okumanızı öneririz…

Google Android Platformu Çöplük Haline mi Geliyor?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.