Galaxy S9 satışları Galaxy S8'i geçebildi mi? - TeknoBurada
17 Ağustos 2018 Cuma
Galaxy S9 satışları Galaxy S8’i geçebildi mi?

Galaxy S9 satışları Galaxy S8’i geçebildi mi?

Samsung Galaxy S9 satışları ne durumda? Bu yönde ilk bilgiler gelmeye başladı. Galaxy S9 modellere ilişkin ilk satış rakamları her zaman olduğu gibi Güney Kore’den geldi. Samsung’un anavatanı olan ülkede ilk gelen rakamlar Samsung’u üzeceğe benziyor.

Galaxy S9 satışları beklentilerin altında!

Yonhap News sitesinde yer alan habere göre Galaxy S9 modellerin ön sipariş adetleri, Galaxy S8 modellerin %30 gerisinde. Ülkedeki üç önemli operatörlerden alınana bilgilere göre Galaxy S9 ön siparişleri 180.000 seviyesinde. Aynı süre zarfından Galaxy S8 modeller 260.000 seviyesindeydi.

Galaxy S9 satışları

Galaxy S9 satışları

Samsung henüz herhangi bir satış rakamından söz etmedi, ancak şirket Galaxy S9’un Galaxy S8’den daha fazla satacağına inanıyor. Endüstri gözlemcileri ise tersi yönde açıklamalarda bulunarak Galaxy S9 modellerin selefinde %20-30 oranında daha düşük satışlar elde edeceğini belirtiyor.

Galaxy S9 ve Galaxy S9+ birçok ülkede ön sipariş almaya başladı. 16 Mart tarihinden itibaren resmi olarak satışa sunulacak telefonlar Türkiye’de 4.499 TL ve 5.199 TL’den ön sipariş alıyor. Ön sipariş sürecinde telefonların yanında Gear Sport akıllı saat hediye edilecek. Dileyen kullanıcılar 400 TL hediye çeki ya da kartsız taksitli satışlarda 400 TL hediye çeki promosyonlarını kullanabilecek.

 

Sahibinden.com ile Araba Alamamak!!!