Akıllı Telefon Mart 1, 2018 15:00

Twitter yepyeni bir özellik duyurdu: Yer İşaretleri

Twitter yepyeni bir özellik duyurdu: Yer İşaretleri

Twitter Yer işaretleri özelliğini duyurdu. Twitter’ı sıklıkla kullanıyorsanız  GIF’lerden yazılara, Tweet dizilerden videolara, ana sayfanızda pek çok farklı içerik bulunabiliyor ve her zaman bu içeriğe o anda bakma fırsatınız olmuyor olabilir. Gelen geribildirimler doğrultusunda bu içeriği daha sonrası için kaydetmek isteyen birçok kullanıcı bulunuyor. Twitter kullanıcıları yeni özellik sayesinde içeriği sadece kendileri için kaydedebilecek ve daha sonra herkes ya da dilediği kişiyle paylaşabilecek. Konuya ilişkin Twitter tarafından yapılan açıklamaya alt bölümde göz atabilirsiniz.

Merhaba Yer İşaretleri!

Bugün, sonradan hızlıca erişebileceğiniz ve kolaylıkla Tweet’leri kaydedebileceğiniz bir özellik olan Yer İşaretlerini hayata geçiriyoruz. Dahası da var! Bugün uygulamaya girecek olan özellik, içerik paylaşmayı da daha kolay hale getiriyor. Her Tweet’te bulunacak yeni “paylaş” butonumuzla birlikte bir Tweet’i yer işaretlerine ekleyebilecek; Direkt Mesaj ile veya Twitter’ın dışında da paylaşabileceksiniz. Tüm paylaşma aksiyonlarını bir araya koyduğumuzdan, o an veya daha sonrasında Tweet kaydetmek ve özel veya herkese açık şekilde paylaşım yapmak daha da kolaylaşıyor.

Twitter Yer işaretleri

Twitter Yer işaretleri

Nasıl çalışıyor?

Tweet’i yer işaretlerinize eklemek için Tweet’in altındaki paylaş butonuna basın ve “Tweet’i yer işaretlerine ekleyi seçin. Daha sonra bu Tweet’i bulmak için profil butonunuza dokunup aşağıda seçenekler arasında bulunan Yer İşaretlerine girin. Yer işaretlerinizden istediğiniz zaman Tweet silebilirsiniz. Neleri yer işaretlerinize eklediğinizi yalnızca siz görebilirsiniz. Yer işaretlerinin nasıl kullanıldığını görmek için yardım merkezimize girebilirsiniz.

Yer işaretleri insanların Twitter’ın en iyi içeriklerinden haberdar kalmalarına yardımcı oluyor. Canlı video bulunan bir Tweet’i daha sonra izleyebilir, Tweet dizisini yer işaretlerine ekleyip sonra inceleyebilir ve daha sonra okumak veya paylaşmak için ilginç yazı linklerinin bulunduğu Tweetleri kaydedebilirsiniz. Yer işaretlerini daha farklı nasıl kullanabileceğimize dair eminiz ki bize çok daha fazla yaratıcı yöntem göstereceksiniz (genelde bunu Twitter’da yapmaya meyillisiniz).

Geri bildirimlerinizle daha iyiyiz

Yer işaretlerini oluştururken gelişmeleri Tweet’ledik, böylece sizin düşüncelerinizi de bu sürece ekleyebildik ve kullanabildik. Bu şekilde çalışarak öğrendik ki Tweet’leri daha sonra cevaplayabilmek için kaydetmeyi, yer işaretlerine ekledikten ve linklediği yazıyı okuduktan saatler veya günler sonra Tweet’i paylaşmayı istiyorsunuz. Bu sürecin bir parçası olduğunuz için teşekkür ediyoruz. Geri bildiriminiz bu özelliği oluştururken bizim için çok değerliydi ve süreci çok daha eğlenceli hale getirdi. Sonuç olarak artık kaydetmek, paylaşmak ve gelişmelerden haberdar olmak için çok daha kolay bir yönteme sahibiz.

Yer işaretlerini artık dünyanın her yerinde iOS, Android, Twitter Lite ve mobile.twitter.com’da kullanabilirsiniz. Yer işaretlerini hayata geçirebilmemiz için yaptığınız iş birliği için teşekkürler.

Mutlu yer işaretlerine eklemeler!

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.