Mobil Şubat 27, 2018 15:00

MWC2018 Galaxy S9 ve Galaxy S8 Pil Karşılaştırma Sonuçları Yayınlandı!

MWC2018 Galaxy S9 ve Galaxy S8 Pil Karşılaştırma Sonuçları Yayınlandı!

Samsung yenin nesil amiral gemisi modelleri Galaxy 9 ve Galaxy S9 Plus tanıtımını gerçekleştirdi. Telefonlar yeni özellikler ve farklı güncellemeleri ile oldukça farklı bir şekilde karşımıza çıktı. Arttırılan ekran kasa oranı, ciddi anlamda gelişmiş işlemcisi, çok daha özel bir kamerası, stereo hoparlör, 960fps video çekim özelliği gibi yenilikler ile karşımıza çıkan Samsung’un pil tarafında ise farklı bir gelişim ortaya koymadığını gördük. Bu noktada Galaxy S9 ve Galaxy S8 Pil Karşılaştırma testi telefonların pil tarafında ne sunacağının da en büyük göstergesi olacaktır diye düşünüyoruz. Dilerseniz telefonların pillerini hatırlayalım;

  • Galaxy S8 3.000 mAh
  • Galaxy S9 3.000 mAh
  • Galaxy S8 Plus 3.500 mAh
  • Galaxy S9 Plus 3.500 mAh

Galaxy S9 ve Galaxy S8 Pil Karşılaştırma Testi

Aynı pil gücü ile yoluna devam etme cesareti gösteren Güney Koreli üreticiyi bu noktada eleştiriyoruz. Zira böyle özel bir telefonu gün içinde elinizden düşürmek istemeyecek kullanıcılara daha fazla pil gücü sunulabilmeliydi. İşte karşılaştırmalı testler ve sonuçları. Görüldüğü üzere arada hemen hemen hiç fark yok gibi. Bu noktada bizim yapacağımız Gerçek Kullanım Pil Testinin daha doğru olacağının da altını çizelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.