Akıllı Telefon Şubat 13, 2018 9:00

Google Pixel ve Essential Phone satışları ne durumda?

Google Pixel ve Essential Phone satışları ne durumda?

Google bu ayın başlarında açıkladığı çeyrek mali raporunda, 2017 akıllı telefon satışlarının 2016’ya kıyasla iki kat arttığını belirtti. Ancak Google her zaman olduğu gibi satış rakamı vermekten kaçındı. Neyse ki popüler analist ve araştırma kuruluşu IDC, Google Pixel ve Essential Phone akıllı telefon satışlarına ilişkin bir rapor yayımladı.

IDC Araştırma Müdürü Francisco Jeronimo’ya göre, Google geçtiğimiz yıl 3.9 milyon Piksel telefon sevkiyatı gerçekleştirdi. Analist ayrıca Google’ın kendi raporunda gönderilerin gerçekten iki katına çıktığı şeklinde açıklamasını doğruluyor.

Google elde ettiği satış rakamı, şirketin pazar lideri olmaktan çok uzakta olduğunu gösteriyor. Pixel telefonların dünyanın birçok noktasında satışa sunulmadığı göz önüne alındığında satışların iki kat artırılması kayda değer bir başarı. Ancak Google’ın hala donanım projelerinde yavaş ilerlediğini belirtmemiz gerekiyor.

Google Pixel ve Essential Phone

Google Pixel ve Essential Phone

Android işletim sisteminin babası olarak gösterilen And Rubin’in şirketi olan Essential Phone bildiğiniz üzere geçen Essential Phone PH-1 modeliyle akıllı telefon dünyasına giriş yaptı. IDC’ye göre şirket 2017 yılında 88 bin adet telefon satmayı başardı. Ancak PH-1’in bir başlangıç olduğunu belirtelim. Özellikle pazarlama noktasında yaşanan ciddi sıkıntılar satışları etkilemişe benziyor.

Dileriz Andy Rubin ve ekibi Essential Phone’u bir araya getiren tüm eksiklikleri doldurmayı başarırlar ve daha iddialı bir telefonla karşımıza çıkarlar; zira bu yıl akıllı telefon dünyasında rekabet her zamankinden daha çetin geçecek.

 

General Mobile GM 8 satışa sunuldu! Fiyatı ve özellikleri

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.