Galaxy S7 edge Android Oreo yükleme işlemi nasıl yapılır? - TeknoBurada
27 Mayıs 2018 Pazar
Galaxy S7 edge Android Oreo yükleme işlemi nasıl yapılır?

Galaxy S7 edge Android Oreo yükleme işlemi nasıl yapılır?

Hatırlayacak olursanız birkaç gün önce Vietnam’da bazı Galaxy S7 edge kullanıcıları Android 8.0 Oreo güncellemesi almaya başladı. Telefonun Exynos işlemcili versiyonu için yanlışlık yayımlandığı iddia edilen güncelleme, Samsung Experience 9.0 kullanıcı arayüzünü beraberinde getiriyor. Önemli bir arayüz değişikliği sunan Galaxy S7 edge Android Oreo güncellemesi, kısa süre içerisinde diğer S7 edge modellere yüklenebilir hale getirdi.

Galaxy S7 edge Android Oreo güncellemesi nasıl yüklenir?

XDA Geliştiricileri sistem dökümü alınan güncellemeyi hızla derleyip TWRP Recovery menüsünden yüklenebilir hale getirdi. Güncellemeyi yükleyebilmeniz için telefonunuzda TWRP menüsünün yüklü olması gerekiyor. Eğer yüklü değilse ve ROM yükleme işlemlerinde yeterli bilgiye sahip değilseniz, bu işlemi yapmanızı hiç önermiyoruz. Zira telefonunuza ciddi yazılım sorunları verebilirsiniz.

Galaxy S7 edge Android Oreo

Galaxy S7 edge Android Oreo

Galaxy S7 edge Android 8.0 güncellemesini TWRP menüsünden yüklemek için ilgili ROM’u XDA Geliştiriciler forumunda açılan buradaki başlıktan indirebilirsiniz. Yükleme işlemi öncesi mevcut ROM’unuzun bir yedeğini almanızı tavsiye ediyoruz.

 

Galaxy S7 edge Android Oreo çalıştırırken görüntülendi [Video]