Akıllı Telefon Şubat 6, 2018 14:00

Yüzde Yüz Ekran Kasa Oranı Olur mu? Vivo Yaparsa Olur!

Yüzde Yüz Ekran Kasa Oranı Olur mu? Vivo Yaparsa Olur!

Akıllı telefon pazarında inovasyonların tam ortasında bulunan marka olan Vivo, dünyanın ilk 2K çözünürlüğünü, dünyanın ilk f/1,8 diyafram değerini bizlerle tanıştıran üreticidir. Bunun yanında CES2018 etkinliği kapsamında şehir efsanesi haline gelen ekrandan parmak izi okuma teknolojisi ile mobil dünyayı tanıştıran Vivo, Yüzde Yüz Ekran Kasa Oranı ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Akıllı telefonların geçtiğimiz yıldan beri hem amiral gemisi hemde orta segmentte 18:9 ekran formatına geçiş yaptığını gördüğümüz bir dönemde artan ekran kasa oranları noktasında Vivo bu tartışmaları bitirecek bir ürünle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Yüzde Yüz Ekran Kasa Oranı

Yüzde Yüz Ekran Kasa Oranı ile Tanışın!

Bir süredir söylenen ve bugün ortaya çıkan gizemli telefonun %95 civarlarında ekran kasa oranı olacağı tahmin ediliyor. Bu tasarımdaki asıl soru işareti ise ön kameranın nasıl konuçlandırılacağı oluyor. Anladığımız kadarıyla Vivo buna şöyle bir çözüm bulacak.

Daha önce Doogee ve Huawei‘nin kullandığı böyle bir yapı ile hem ön hem de arka kamerayı aynı anda kullanabilecek olan Vivo‘nun bu noktada büyük bir inovasyon yapacağını düşünüyoruz. Bakalım bu ekran kasa oranı bizleri memnun edecek mi? Parmak izi okuma sensörünün yine ekrandan yapılabileceğinin de altını çizelim…

OnePlus X2 uygun fiyatıyla Xiaomi telefonlara rakip olacak!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.