Güncel Teknoloji Haberleri Şubat 3, 2018 11:00

Huawei Akıllı Saat Patenti Aldı! Ortalık Karıştı!

Huawei Akıllı Saat Patenti Aldı! Ortalık Karıştı!

Akıllı saat kullanmamış biriyseniz bunların gerekliliğini sizlere anlatmak oldukça zor olabilir. Bir akıllı saatiniz varsa telefonunuz ile yapabildiğiniz birçok şeyi yerine getirebilirsiniz. Gear S3 Frontier ya da Apple Watch kullanıyorsanız saatiniz ile görüşme yapabilirsiniz. Özellikle kış günlerinde bu özellik ciddi işe yarıyor bunu da belirtelim. Son dönemde akılı saat pazarının böylesine artış göstermesi üreticileri de farklı kullanım senaryoları geliştirmeye itti. Bugün ortaya çıkan Huawei Akıllı Saat Patenti ise çığır açacak nitelikte. Zira Huawei en büyük sorun olan dokunma olayına büyük bir çözüm getiriyor.

Huawei Akıllı Saat Patenti Nasıl Çalışıyor?

29 Temmuz 2016 yılında alınan ama yeni ortaya çıkan bu patent ile saat ekranına dokunmadan farklı alanlarda havada, kolunuzda ya da bileğinizde bir harf yazdığınızda saat bunu algılayabilecek. Buradaki tek kural ise parmağınız ile saatin aynı paralelde olması. Bu patent ile birlikte saat ile mesaj göndermek de oldukça kolaylaşacak gibi görünüyor. Bakalım Huawei bu patenti ne zaman hayata geçirecek? O değil de; bu tam akıllı telefonlar için olması gereken bir patent gibi göründü bize…

Gear S3 Frontier ve Gear Sport Karşılaştırma! Hangisi Daha İyi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.