Mobil Şubat 1, 2018 13:00

HTC U11 indirim Haberi ile Karşımızda!

HTC U11 indirim Haberi ile Karşımızda!

İlk Android telefon üreticisi olan HTC oldukça zor günler geçiriyor. Bu zorluğu Google ile yapılan oldukça tuhaf bir anlaşma / sözleşme ile aşmak isteyen Tayvanlı üretici 1,1milyar dolar karşılığında tüm Ar-Ge ekibi ve isim haklarını Google’a devretti. HTC Türkiye bu durum için “Bu anlaşma bir satış değildir” dese de biz bunu satın alma opsiyonu ile kiralama olarak görüyoruz. Aynen HMD Global’in Nokia markasına yaptığı gibi. HTC’nin geçtiğimiz yıl pazara sunduğu amiral gemisi HTC U11 ne ülkemizde ne de global pazarda başarılı olamadı. Bundan dolayı da hemen arkasından (One X / One X +(Plus) hikayesi gibi) HTC U11 Plus’ı satışa sunan marka bugün itibariyle yeni nesil telefonda indirim yapacağını duyurdu. HTC U11 indirim miktarı ise hiçte az değil.

Google tarafından satın mı alındı? Yoksa kiralandı mı? Yoksa telif mi ödendi? Belirsizlikleri içinde 2017’yi kapatan HTC için 2017’de 2016 gibi kabus gibi geçti. Sürekli zarar eden Tayvanlı üretici yüksek fiyatlandırma ile satışa sunduğu HTC U11’in günümüz telefonlarından hem kamera hem de tasarım anlamında uzak kalması HTC U11’in de en başarısız telefonlardan birisi olmasına sebep oldu. Hemen birkaç ay sonra HTC U11 Plus ile karşımıza çıkan HTC’nin bu sefer de arkaya ikinci kamera koymayı unuttuğuna şahit olduk…

HTC U11 indirim Kampanyası Başladı!

Ortaya çıkan habere göre 100 dolarlık yapılan bir indirim ile birlikte 64GB hafızalı model 549 dolara, 128GB hafızalı model ise 629 dolara geriledi. Bu fiyatların ülkemiz pazarına nasıl yansıyacağını oldukça merak ediyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.