05 Nisan 2020 Pazar
Ana sayfa » Akıllı Telefon » Nokia Android 8.0 güncellemesi hakkında yeni bir açıklamada bulundu
Nokia Android 8.0 güncellemesi hakkında yeni bir açıklamada bulundu

Nokia Android 8.0 güncellemesi hakkında yeni bir açıklamada bulundu

Nokia Android 8.0 güncellemesi hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Geçen yılın başında HMD Global çatısı altında akıllı telefon dünyasına giriş yapan Nokia, güncelleme noktasındaki başarısıyla kısa süre içerisinde Android ekosisteminde en iyi sicile sahip üretici olmayı başardı.

Nokia, Android 8.0 güncellemesine ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Son açıklama HMD Global’in Baş Ürün Sorumlusu Juho Sarvikas tarafından Twitter hesabı aracılığıyla geldi. Kıdemli yönetici, Nokia 2’nin 1GB RAM’e sahip olması nedeniyle bazı bellek optimizasyonlarına ihtiyaç duyacağı ve bu nedenle direkt Android 8.1 sürümüne yükseltileceğini bildirdi.

Nokia Android 8.0

Nokia Android 8.0

Şirketin bir diğer giriş seviyesi telefonu Nokia 3 için de iyi haberlerimiz var. Yapılan açıklamada Nokia 3 Android 8.0 beta güncellemesinin yayınlanmasının an meselesi olduğu aktarıldı.

Nokia geçen yıl duyurduğu akıllı telefonların büyük bölümünü Android 8.0 sürümüne yükseltti ve Android 8.1 hazırlıklarına başlamış durumda. Samsung ve daha birçok Android üreticisi henüz tepe modelleri için bile güncellemeyi yayımlamış değil.

 

HTC U11 Plus Türkiye ‘de satışa sunuldu! İşte Fiyatı ve özellikleri