Akıllı Telefon Ocak 26, 2018 13:00

Çin Akıllı Telefon Pazarı Küçülüyor! Peki Neden?

Çin Akıllı Telefon Pazarı Küçülüyor! Peki Neden?

Dünyanın en büyük pazarı Çin kendi ekosistemini yaratmış ayrı bir dünya gibi düşünülebilir. Zira dünyanın en büyük üreticileri Samsung ve Apple’ın Çin pazarında en sonda yer aldığı da ortadaki gerçeklerden biri. Huawei, Oppo, Vivo ve Xiaomi rakipsiz olarak yollarına devam ederken Çin Akıllı Telefon Pazarı geçtiğimiz yıla göre 4 oranında küçülme eğilimine gitti. Bu rakam sizler için küçük görünebilir ama global pazarda da daralama olduğu düşünüldüğünde genel anlamda ciddi bir gerilemeden bahsedilebilir.

Çin Akıllı Telefon Pazarı

Çin Akıllı Telefon Pazarı

Çin Akıllı Telefon Pazarı Neden Küçülüyor?

Bu sorunun cevabını vermek bir hayli güç ama artan telefon fiyatları bu noktada en önemli sebep gibi görünüyor. 2015 yılında duraksama dönemine giren Çin pazarı 2017 yılında düşme eğilimi ile yoluna devam ediyor. Akıllı telefonların birbirine benzemeye başladığı bir ortamda satışların düşmesinin de normal karşılanması gerektiğini düşünüyoruz. Bakalım önümüzdeki dönem bize neler gösterecek…

LG G7 Açıklaması Yaptı: Doğru Zamanı Bekleyeceğiz!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.