Teknoloji Ocak 24, 2018 18:00

DJI Mavic Air ile Dronelar Atık Cebimize Giriyor!

DJI Mavic Air ile Dronelar Atık Cebimize Giriyor!

Drone sahibi olmak isteyenlere en büyük uyarımız “taşıması ayrı bir dert bunu bil ve ona göre al” oluyor. Birçok kişinin gözardı ettiği bu durum bir noktadan sonra dronedan soğumaya hatta kullanmak bile istememeye sebep oluyor. “Öyle değil mi Erdem? 🙂” Bu durumun önüne geçmek isteyen ve daha taşınabilir bir ürün ortaya koymak isteyen DJI ise geçtiğimiz yıl Mavic adı altında oldukça kompakt yani en azından Phantom modellerine göre; bir ürün ile karşımıza çıktı. Daha sonra Spark ile kişisel drone kullanımını farklı bir noktaya taşımak isteyen DJI bugün de DJI Mavic Air ile karşımıza çıkıyor.

DJI Mavic Air Tüm Özellikler ve Fiyat!

Ortaya çıkan detaylara göre yeni nesil DJI Mavic Air12MP 1/2.3-inch CMOS sensör kullanacak. 24mm geniş açı lens ve f/2.8 diyafram değeri sunacak. 4K modunda 30fps 100Mbps değerinde video çekebilen bu ürün 1080p FullHD modunda ise 120 kare/saniye çekim hızı sunduğunu da belirtelim.

21 dakika pil ömrü sunan (ortalama değer) Mavic Air, spor modda 68 km/h hıza kadar da destek sağlayarak boyutundan beklenmeyen bir performans ortaya koyuyor. 8GB kendi hafızasının yanında Micro SD kart desteği de sunan ürünün fiyatı ise kendi gibi küçük değil. 799 dolar fiyat etiketi ile satılan ürünü farklı aksesuarlar (koruma, taşıma çantası ve yedek pil gibi) ile aldığımızda ise fiyatın 999 dolarlara kadar çıktığına şahit oluyoruz…

Öğrenciler Müjde! Fiyatı Sadece 200 Dolar Windows 10 Bilgisayarlar Geliyor!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.