Mobil Ocak 24, 2018 17:00

Apple Ucuz iPhone X Yapmak için Kolları Sıvadı!

Apple Ucuz iPhone X Yapmak için Kolları Sıvadı!

Apple’ın son gelen raporlara göre satışları pekte iyi gitmiyor. Bunun sebebi nedir bilinmez ama sektörün iPhone’lara doyduğu da ortadaki gerçeklerden birisi. iPhone 7’si olan bir kişi iPhone 8 almayı gereksiz görürken iPhone 7S Plus kullanan bir kişinin bırakın iPhone 8 Plus’ı iPhone X’e bile geçmekte tereddüt ettiğini görüyoruz. Bunun en büyük sebebi ise yüksek fiyatlandırma. Vergi cenneti ülkemizde yurtdışına göre 2 kat daha pahalıya satılan iPhone X’in satış başarısızlığı yaşadığını söylemek haksızlık olacaktır ama beklenen satış rakamlarının gerisinde kalması Apple’ın Ucuz iPhone X yapma noktasında bir adım atmasını sağlayabilir diye konuşulmaya başlandı. Bunun en büyük sebeplerinden birisi ise JDI’ın (Japan Display) 6,1 inç 18:9 LCD ekran üretimi yaptığını duyurmasıdır diye düşünüyoruz. Zira bu noktada en büyük maliyetlerden birisi iPhone X’in OLED paneli oluyor.

Ucuz iPhone X Artık Bir Hayal Değil! iPhone Xs Geliyor!

KGI Menkul Kıymetler Analisti Ming-Chi Kuo, Apple’a yakınlığı ile bilinen oldukça özel bir kişi. Kuo, yaptığı açıklama ile Apple’ın 2018 yılında 3 farklı iPhone üzerinde çalıştığını dile getiriyor. Kuo, Apple’ın iPhone Xs adını vereceği 6,1 inç boyutunda alüminyum gövdeli 600 – 700 dolar bandında bir telefon ortaya koyacağını dile getiriyor. iPhone SE 2018 modelinin de pazara sunulabileceğini belirten Kuo Apple’ın kağıt üzerinde başarılı olması için daha agresif davranması gerektiğini de sözlerine ekliyor.

Galaxy S9 tanıtım tarihi belli oldu! Geliyor gönlümün efendisi

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.