Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 11, 2018 10:29

CES 2018: Zyxel CES 2018 Fuarı’nda Neler Tanıttı?

CES 2018: Zyxel CES 2018 Fuarı’nda Neler Tanıttı?

CES 2018 Tüketici Elektroniği Fuarı tüm hızıyla sürerken Tayvanlı teknoloji devi Zyxel CES 2018 etkinliği kapsamında yeni nesil ürünlerini tanıttı. CES 2018’de Zyxel, bireysel ve kurumsal pazara hitap eden en yeni ürünleri Multy X ve bulut çözümü Nebula’yı görücüye çıkardı.

Multy X hızlı ve güvenilir WiFi kapsama alanı sunmak için tasarlanmış, akıllı WiFi Mesh teknolojisini bünyesinde barındıran üç bantlı AC3000 Multy X ile evlerde internetin çekmediği alan kalmıyor. Ürün, internete bağlı tüm uygulamaların performansını en yüksek düzeye çıkarıyor ve kapsama alanına girmeyen ölü noktaları ortadan kaldırıyor.

Kullanıcılar, akıllı telefonları üzerinden Multy X uygulamasını kullanarak birkaç dakika içinde ağ kurabiliyor, firmware güncellemelerini cep telefonlarından yapabiliyor ve misafirler için geçici WiFi ağı oluşturabiliyorlar. Multy X ile Amazon Alexa servisi üzerinden de ses kontrolü özelliği sayesinde ev ağı kolayca yönetilebiliyor.

Zyxel CES 2018 Fuarı’nda Multy X Tanıtımı Gerçekleştirdi!

Multy X, evde kesintisiz kapsama alanı sağlamak ve WiFi ölü noktaları ortadan kaldırmak için akıllı WiFi Mesh teknolojisini kullanıyor. Her bir Multy X cihazı yaklaşık 235- 250 metre karelik bir ev için maksimum bağlantı ve hız imkanı sunuyor. Bu ölçekten büyük evlerde ise birden fazla Multy X cihazı konumlandırmak gerekiyor. 250 metrekareden büyük ölçekli evlerde evin tamamını kapsama alanına alan tek bir ağ oluşturmak için birden fazla Multy X cihazı ile güvenilir WiFi kapsama alanı oluşturulabiliyor. Cihazlar otomatik olarak en iyi sinyal aldıkları en yakın Multy X’e bağlanıyor ve bağlı olduğu ağı değiştirmeden ve bağlantıları yeniden kurmadan ev içinde serbestçe dolaşmaya imkan tanıyor. Böylece optimum ağ performansı sağlanıyor.

Multy X sistemi, evde bağlantı sağlamak için yönlendiriciler ve genişleticiler arasındaki WiFi sinyallerini tekrarladığı için hız ve bant genişliğini kaybeden geleneksel ağların aksine, bağlı aygıtlara tam bant genişliği ve hız sunmak için tek bir ağ olarak birlikte çalışabiliyor.

Tri-Band ile daha fazla hız

Multy X, çift bantlı mesh ağ çözümlerinden farklı olarak, ağın genel performansını düşüren, düğümler arasındaki (overhead) iletişim için üçüncü frekans bandını kullanan üç frekans bantlı bir çözümü olarak dikkat çekiyor. Multy X, maksimum performans ve güvenilirlik sağlamak için 2.4 GHz ve 5 GHz bantlarındaki tüm bant genişliğini bağlı cihazların kullanımına tahsis edebiliyor. MU-MIMO desteği, MultyX‘in mümkün olan en yüksek hızda aynı anda birden fazla cihaza bağlanmasını ve iletişim kurmasını sağlayarak kullanıcı deneyimini en yüksek noktaya taşıyor.

Zyxel Nebula ile Verimlilik Artıyor!

Zyxel’in Bulut Tabanlı Ağ Yönetimi Çözümü Nebula da fuarda iş dünyası profesyonellerinin ilgi odağı oldu. Kurumların veri iletişim ağındaki tüm kablolu ve kablosuz cihazların tek bir noktadan yönetimini sağlayan Nebula ile işletmeler, çalışanların verimliliğini ve iş esnekliğini büyük ölçüde artırıyor.

Pazarda mevcut olan birçok bulut tabanlı çözüm sadece kablosuz ağlara odaklanırken Zyxel Nebula bunun aksine, tek noktadan yönetim anlayışı ile kablosuz erişim noktaları (AP), ağ anahtarları ve güvenlik ağ geçitlerini kapsayan komple hizmet sunuyor. Bu da tarayıcı tabanlı bir gösterge tablosu üzerinden trafik özeti, aygıt durumu-konumu ve ağ kullanımı gibi kontrollerin kolayca gerçekleştirilerek gerçek zamanlı ölçümler yapmaya olanak sağlıyor. Böylece kullanıcılar, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar kendi ağlarını kontrol edip iş sürekliliğine katkıda bulunuyorlar.

QR kod ile kolay güncelleme

Nebula, cihazların üzerinde yer alan QR kodların taranması suretiyle, bulut üzerinden en son güncellemelerin ve kurulum bilgilerinin otomatik olarak yapılması imkanını da sunuyor. Bu da bilgi işlem yöneticilerinin üzerindeki iş yükünü hafifleterek çalışan verimliliğini artırıyor. Çözüm, karmaşık olmayan kredi tabanlı ve isteğe bağlı lisanslama modeliyle, işletmelerin teknik uzmanlık ya da danışmanlık ücretleri gibi gizli maliyetlerin endişesi taşımadan bulut teknolojilerinin tüm avantajlarından yararlanmalarını da sağlıyor.

“Mobil cihazların, IoT sistemlerinin ve ağa bağlı iş uygulamaların baş döndürücü bir hızla ilerleme kaydetmesi, veri İletişim ağlarının artık çok daha hızlı ve çok daha güvenilebilir bir yapıda olması gerektiği ihtiyacını doğuruyor” diyen Zyxel Türkiye Marka ve Pazarlama Müdürü Özden Aliyagiç Uyar hayatın her noktasında dijital dönüşüm sürecinin yaşandığına dikkat çekti. Uyar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu gelişmeler ışığında veri iletişim ağlarının efektif yönetimi daha da önem kazanıyor. Pazarda yönetim kolaylığı ve yüksek performans gibi artıları bünyesinde barındıran ürünlere ilgi artıyor. Zyxel olarak bizler de kendi segmentinde en iyi olan ürünlerimiz Multy X ve Nebula ile hem iş dünyası hem de ev kullanıcısının bu ihtiyacına cevap veriyoruz” dedi.

CES 2018: Samsung Katlanabilir Telefon Konusunda Açıklama Yaptı!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.