Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 9, 2018 17:00

CES 2018: HTC Vive Pro VR Resmi Olarak Tanıtıldı!

CES 2018: HTC Vive Pro VR Resmi Olarak Tanıtıldı!

Google tarafından satın alınan, kiralanan ya da yardım edilen ya da AR-GE’sini kendi bünyesine katılan Tayvanlı üretici HTC son yıllarda oldukça kötü zamanlar geçirdi. Mobil sektörde istediği başarıyı bir türlü yakalayamayan HTC, mobil tarafını Google‘a devretti. Biz ekip olarak bir süre sonra bir anlaşma ile HTC‘nin Google bünyesine geçmesini bekliyoruz. Bu gerçekleşir mi gerçekleşmez mi bunu bilemiyoruz ama Tayvanlı üretici CES 2018 etkinliği kapsamında daha önceden haberini yaptığımız yeni nesil HTC Vive Pro VR ile karşımıza çıktı. Dilerseniz lafı uzatmadan hemen sizinle yeni nesil Sanal Gerçeklik gözlüğünün tanıtım videosunu paylaşalım.

HTC Vive Pro VR Teknik Özellikleri Belli Oldu!

Geçtiğimiz yıl pazara sunulan Vive 2‘den öncelikle çözünürlük olarak oldukça farklı olan HTC Vive Pro VR, daha yüksek çözünürlüğü sayesinde kullanıcılarına daha iyi bir deneyim vadediyor. Bir önceki nesil Vive’da 2160 x 1200 (göz başına 1080 x 1200) piksel olan çözünürlük yeni nesil Vive Pro VR‘da 2880 x 1600 (göz başına 1400 x 1600 ve 615 ppi) olarak güncelleniyor. Yeni nesil OLED ekranlar ve dahili kulaklıklar ile birlikte HTC Vive Pro VR oldukça başarılı bir performans ortaya koyuyor.

Yeni nesil Vive Pro VR‘ın kulaklıklarının ve kablosuz adaptörlerinin bir önceki Vive‘a da destek vereceğini belirtelim. Bakalım yeni oyuncak kaç dolardan satışa sunulacak? 2018 ikinci çeyrekte ürünü raflarda görebileceğimizi de ekleyelim…

CES 2018: ZenFone Max Plus tanıtıldı! Çift arka kamera ve yüz tanıma

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.