Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 8, 2018 14:00

CES 2018: Intel ve AMD Güçlerini Birleştirdi! Peki Nvidia???

CES 2018: Intel ve AMD Güçlerini Birleştirdi! Peki Nvidia???

CES 2018 Tüketici Elektroniği Fuarı bugün kapılarını basına açıyor. Yarın yani 9 Ocak 2018 tarihinde ise ziyaretçiler bu fuarı gezebilecekler. Biz fuara katılmayarak sizlere en güncel bilgileri yine sitemiz üzerinden aktarmaya başladık bile. Akıllı telefonlara yoğunlaşılan bir dönemde geçiyoruz ama bilgisayar pazarında da enteresan gelişmeler yaşanıyor. Mobil işlemcilerin kişisel bilgisayarlara güç vermeye başlaması sonrasında bir araya gelmez denen Intel ve AMD daha güçlü bilgisayarlar ortaya koymak için güçlerini birleştirdi. Daha önceden açıklanan bu ortaklık CES 2018 Fuarı ile birlikte resmiyet kazanmayı bekliyor.

Intel ve AMD Aynı Platformda!

Ortaya çıkan ilk bilgilere göre Intel 8. nesil Core i5 ve Core i7 işlemcileri ile AMD Radeon RX Vega M GPU birleşerek performansı bambaşka bir boyuta taşıyor. Söylentiye göre standart GTX950’ye göre 3 kat daha fazla performans ortaya koyacağı iddia edilen yeni yapının bize ne sunacağını kısa süre içinde öğreneceğiz.

Takviminizi işaretleyin! Yeni Sony Xperia telefonlar geliyor

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.