Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 6, 2018 14:00

HTC Vive 2018 CES 2018’de Karşımıza Çıkacak!

HTC Vive 2018 CES 2018’de Karşımıza Çıkacak!

Sanal Gerçeklik ve Arttırılmış Gerçeklik, hangisi daha iyi?” sorusu uzun zamandır teknoloji dünyasının bir bilinmezi. Bu noktada Apple gibi üreticiler Arttırılmış Gerçekliği, Samsung gibi üreticiler ise Sanal Gerçeklik tarafını seçerken Google‘ın her iki alana da yatırım yaptığını görüyoruz. Sanal Gerçeklik tarafındaysa 2 farklı ürün grubu bulunuyor. Bunlar cep telefonu ile çalışan sistemler ve kendinden ekranı olan sistemler. HTC ise Vive sanal gerçeklik gözlüğü ile bu alanda sadece durduğunuz yerde değil bir oda içinde sanal dünya ile etkileşime geçerek farklı bir sistem ortaya koydu. Dünyanın en önemli oyun stüdyolarından Valve‘nin de desteğini arkasına alan ve gelecek ile ilgili önemli bir vizyon ortaya koyan HTC Vive 2018 modelini önümüzdeki pazartesi başlayacak CES 2018 etkinliği kapsamında duyuracak.

HTC Vive 2018 Bize Ne Sunacak?

Ortaya çıkan ilk bilgilere göre yeni nesil Vive‘ın 4 farklı sensör yerine tek bir sensör kullanacağı belirtiliyor. Kısa süre içinde HTC‘nin bize ne sunacağını göreceğiz. Bir önceki Vive modelinin 120 bin adet sattığını açıklayan HTC’nin yeni nesil Vive ile çok daha geniş kitlelere ulaşacağını düşünüyoruz…

Game of Thrones 8. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak? Hayal Kırıklığı İçerir!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.