Mobil Ocak 2, 2018 10:00

Pixel 2 Portre Modu Google Nexus Telefonlara da Geldi!

Pixel 2 Portre Modu Google Nexus Telefonlara da Geldi!

Akıllı telefon pazarında son dönemde kamera donanım tarafında oldukça ilginç bir rekabet var. Sony, HTC ve Google hariç tüm üreticilerin çift kamera teknolojisine hem önde hem de arkada geçiş yaptıklarına şahit oluyoruz. Bu noktada dünyanın en iyi kamerasına sahip telefonu ilan edilen Google Pixel 2 ise tek kamera lensi ile karşımıza çıkıyor. Buna rağmen Pixel 2 Portre Modu oldukça başarılı çalışıyor. Yapılan testlerde mükemmel olmasa da birçok çift kameralı telefon ile yarışır nitelikte olan bu özellik bir uygulama ile Nexus 6p ve Nexus 5 telefonlarda da kullanılmaya başlanacak. Aşağıdaki görsel Nexus 5 ile hem normal hem de Camera NX uygulamasının kullanılmış hallerini bize gösteriyor ve arka taraf oldukça etkili bir biçimde blur efektine kavuşuyor.

Nexus-5-Camera-NX

Pixel 2 Portre Modu Camera NX Uygulaması ile Cebinizde!

Camera NX uygulamasını geliştiren Charles Chow, yaptığı uygulama ile birçok Nexus telefonun bu özelliği kullanabileceğine dikatleri çekerken bu özelliğin tüm Android ekosistemine verilip verilmeyeceğini ise zaman içinde göreceğiz…

Camera NX programını indirmek için buraya tıklayabilirsiniz…

Huawei Mate 10 Pro inceleme [Video İnceleme]

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.