Akıllı Telefon Aralık 23, 2017 10:00

OnePlus 6 çok farklı olacak! İşte telefon hakkında ilk bilgiler

OnePlus 6 çok farklı olacak! İşte telefon hakkında ilk bilgiler

Kasım ayında OnePlus 5T modelini duyuran OnePlus görünüşe bakılırsa bir sonraki amiral gemi telefonu için kolları sıvamış. Çin’den son bilgiler OnePlus 6 hakkında önemli detaylar içeriyor. Öncelikle telefonun mart başlarında duyurulacağı konuşuluyor. Telefonun kullanıcılarla buluşması ise mart sonunda gerçekleşecek. Fiyat konusunda şu an için elimizde bir bilgi bulunmuyor, ancak telefonun bir kez daha fiyat / performans odaklı bir tepe modeli olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

OnePlus 6 çok iddialı geliyor

Snapdragon 845 işlemcisinden güç alacak cihazda, OnePlus 5T benzeri 18:9 ekran kullanılacak. Ancak parmak izi okuyucusu bu defa ekranın altına yerleştirilecek. Ekran altı parmak izi okuyucuna sahip ilk telefonun ocak ayında düzenlenecek CES 2018 etkinliğinde tanıtılacağını yeri gelmişken hatırlatalım.

Bir diğer gelişme ise yüz tanıma teknolojisine ilişkin. OnePlus 5T halihazırda çok hızlı çalışan bir yüz tanıma teknolojisi kullanılıyor. Ancak devam modeli, donanım tarafında çok daha iddialı ve güvenli bir yüz tanıma teknolojisine sahip olacak. Gelen bilgiler OnePlus 6’da iPhone X benzeri derinlik ölçmek için kızılötesi ışık kullanan bir 3D kamera modülü kullanılacağı yönünde.

Pek çok önemli gelişmeyi barındıran yeni nesil OnePlus telefon hakkında bilgiler geldikçe aktarmayı sürdüreceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.