Otomobil Aralık 16, 2017 17:00

Nissan Qashqai Uzun Kullanım Testi! Araba için UKT Olur mu Demeyin! Oluyor!!!

Nissan Qashqai Uzun Kullanım Testi! Araba için UKT Olur mu Demeyin! Oluyor!!!

Araç alırken kılı kırk yaran bir toplumuz. Giydiğimiz kıyafete dikkat etmeyebiliriz ama özellikle biz erkekler bindiği araca oldukça dikkat ederler. Bunun altında yatan sebep belki de atalarımızın bindikleri atlara olan düşkünlükleri. Bu konuyu sosyologlara bırakalım ve biz Nissan’ın yeni nesil SUV Crossover aracı Nissan Qashqai incelmesine geçelim istiyoruz. Dünyanın en çok satan ve tam 10 yıldan beri her yıl satış rekorlarını alt üst eden Nissan Qashqai yenilenmiş kasası ile yine çok iddialı. Bazı eksikleri yok mu derseniz, evet var deriz ama araç genel anlamda oldukça başarılı bir performans sunuyor. Bu bağlamda biz de Nissan Qashqai Uzun Kullanım Testi ile karşınıza çıkmak istedik. Genellikle yapılan incelmelerin kısa süre kullanımda ön bilgilendirme olarak geçtiğini görüyoruz ve bundan dolayıda aracı gerçek dünyada kullanmadan test etmenin bir esprisi olmadığını düşünüyoruz.

Nissan Qashqai Uzun Kullanım Testi

Arkadaş hiç arabaya uzun kullanım testi yapılır mı? Bu telefon mu?” Diyeceksiniz ve biz de “Evet yapılır” diyeceğiz. Zira yaptık ve oldu. Tam 1 haftalık kullanımdan sonra Nissan Qashqai bize ne sunuyor ve bize nasıl bir performans sunuyor bunu sizlere detaylı olarak göstermek istedik. Bu bağlamda yaptığımız inceleme de oldukça detaylı oldu. Nissan Qashqai yenilenmiş mavi rengi ile sokakta oldukça dikkat çeken bir araç olmuş. Yenilenmiş ön taraf Nissan Qashqai‘nin bir önceki nesilden ayrılmasını oldukça kolaylaştırıyor. Araçta halen otomatik bagaj seçeneğinin olmamasını ise eleştiriyoruz. Güvenlik önlemleri ile kullanıcılarına her sınıfta 6 adet airbag sunan Nissan’ın çarpışma engelleyici sistemler ve sonra ile donattığı yeni nesil Qashqai, kendi segmentinde bu fiyatıyla oldukça öne çıkan bir araç oldu.

İncelediğimiz araç Platinum Premium Pack değil ve bunu da özellikle şirketten talep ettik. İncelediğimi Nissan Qashqai SkyPack versiyon ve bu versiyon da Türkiye’de en çok satılan donanım. Bundan dolayı bu aracın incelenmesinin çok daha değerli olduğunu düşünüyoruz. 130 beygir, 7 ileri CVT şanzımana sahip olan Nissan Qashqai bize ne sunuyor gelin hep birlikte yakından bakalım…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.