Huawei Mate 9 Android 8.0 güncellemesi başladı - TeknoBurada
17 Mart 2018 Cumartesi
Huawei Mate 9 Android 8.0 güncellemesi başladı

Huawei Mate 9 Android 8.0 güncellemesi başladı

Huawei Mate 9 için ekim ayında başlatılan Android 8.0 beta programında görünüşe bakılırsa her şey yolunda gitti ve Huawei bugün itibariyle güncellemenin kararlı sürümünü yayımladı. Huawei Mate 9 Android 8.0 güncellemesi ilk olarak Çin’de başladı. Kullanıcılar Huawei Mobile Services uygulamasını kullanarak güncellemeyi indirebiliyorlar. Kademeli olarak farklı ülkelerde de kullanıma sunulacak güncellemeyi Ayarlar menüsünden kontrol edebilirsiniz.

MHA-TL00 ve MHA-AL00 model numarasına sahip Mate 9 telefonlar için başlayan Android 8.0 güncellemesi beraberinde EMUI 8.0 kullanıcı arayüzünü getiriyor. Söz konusu arayüz ilk olarak Mate 10 modellerde karşımıza çıkmıştı.

Huawei Mate 9 Android 8.0

Huawei Mate 9 Android 8.0

Huawei Mate 9 yapay zeka tabanlı bir işlemciden güç almıyor, ancak EMUI 8.0 arayüzü sayesinde yazılım tarafında bazı yapay zeka özelliklere kavuşuyor. Bunlardan biri kamera tarafında sahneyi tanıma ve öneriler sunma özelliği.

Güncelleme Google’ın işletim sistemine dahil ettiği bazı önemli gelişmeleri de içeriyor. Bunların başında resim içinde resim modu, bölünmüş ekran, uygulamalar ve bildirimlerde iyileştirmeler geliyor.

EMUI 8.0 güncellemesiyle birlikte Mate 9 kullanıcıları telefonların ekran çözünürlüğünü değiştirebilecekler. İlginç yeniliklerden biri de yeni ekran hareket kontrolü. Bu ekran hareketleri gezinme butonlarının yerini alabilecek. Sanal butonları gizleyerek bazı ekran hareketleriyle akıllı telefonunuzda geri, ana ekrana dönüş ve son uygulamalara erişebileceksiniz. Örneğin, son uygulamaları açmak için ekranda soldan sağa kaydırma hareketi yapmanız gerecek. Benzer özellik daha önce P10 serisi modellere sunulmuş ve kontroller dokunmaya duyarlı parmak izi tarayıcısı sayesinde yapılıyordu.

Yine daha önce Huawei Mate 10 modellerde gördüğümüz PC modu Mate 9’a de geldi. Bu modla birlikte mobil cihazımızı harici bir ekrana bağladığımızda tam bir masaüstü deneyimi yaşayabileceğiz. Bu, Samsung Dex’in yaptıklarına benzer ve tek bir kablo bağlantısı ile sağlanıyor. Telefona Çift Bluetooth özelliğinin de geldiğini görüyoruz. Bu sayede telefona kablosuz bir fare ve klavye bile bağlayabileceğiz.

Güncelleme ülkemizde başlar başlamaz ilgili haberi sizlerle paylaşacağız.

 

Xiaomi Mi 7 özellikleriyle parmak ısırtacak