Alışveriş Kasım 27, 2017 8:07

Amazon Türkiye ‘ye gelmeye hazırlanıyor! İşte tarihi

Amazon Türkiye ‘ye gelmeye hazırlanıyor! İşte tarihi

Amazon Türkiye macerası gerçekleşmek üzere. 1994 yılında kurulan ve halihazırda dünyanın bir numaralı e-ticaret sitesi olan Amazon, Bloomberg HT TV Haber Koordinatörü Ali Çağatay’a göre Temmuz 2018’de resmi olarak Türkiye’de hizmet sunmaya başlayacak.

Amazon Türkiye ‘ye geliyor

Çağatay, konuya ilişkin gelişmeyi Twitter hesabından duyururken, Haberini Türkiye’deki e-ticaret sektörü içerisinden kaynaklara dayandırıyor. Amazon’un ülkemizde resmi olarak faaliyete geçmesi Türkiye e-ticaret sektöründe taşları yerinden oynatacaktır. Birçok ürünün daha uygun fiyatlardan kullanıcılarka buluşacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Üstelik ülkemiz kullanıcıları bu sayede çok daha geniş bir ürün yelpazesinden yararlanabilecek.

Amazon hatırlayacak olursak geçen yıl kasım ayında Amazon.de üzerinden Türkçe hizmet vermeye başlamıştı. Türkçe dil desteği daha sonra mobil uygulama kapsamında da sunuldu.

Amazon’un halihazırda piyasa değerinin 565 milyar dolar olduğunu hatırlatalım. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos ise dünyanın en zengin kişisi.

 

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.