Mobil Kasım 25, 2017 10:00

Google Pixel Akıllı Pil Teknolojisi ile Karşımızda!

Google Pixel Akıllı Pil Teknolojisi ile Karşımızda!

Akıllı telefon pazarının en önemli kriteri sanırız pil gücü oluyor. Telefonunuzun donanımı ne olursa olsun pil performansı yeterli değilse telefonun markasının ya da modelinin de hiçbir anlamı kalmıyor diye düşünüyoruz. Bu bağlamda üreticiler pil gücünü arttırmak için yoğun mesai harcıyorlar. Son dönemde akıllı telefonların yapay zekaya kavuştuğunu görüyoruz. Bu yapay zeka arayüz tarafında kullanıcılara farklı bir deneyim sunsa da pil tarafında da kullanılmaya başlanıyor. Google tarafından bir süredir üzerinde çalışılan Google Pixel Akıllı Pil Teknolojisi tüm Pixel telefonlara sunulmaya hazırlanılıyor.

Google Pixel Akıllı Pil Teknolojisi Nedir?

Bu teknoloji ile telefon sizin kullanım şekliniz ve kullanım alışkanlıklarınıza göre pil gücünüzün tahminini yapıyor. Bu da aslında pil gücünün yüzdelik olarak gösterilmesi yerine kullanım saati olarak gösterilmesinin de kapısını açıyor. Bu algoritmanın kısa süre içinde tüm Android ekosistemine geleceğini düşünüyoruz…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.