Akıllı Telefon Kasım 3, 2017 16:08

313 iPhone X çalındı! Bulanların insaniyet namına…

313 iPhone X çalındı! Bulanların insaniyet namına…

Yılın telefonu olarak gösterilen iPhone X 3 Kasım’dan itibaren bazı ülkelerde resmi olarak satışa sunuldu. Satışa sunulur sunulmaz 313 iPhone X kaşla göz arasında çalındı. Olay ABD’nin San Francisco eyaletinde gerçekleşti. Apple mağazasının önünde park eden UPS (Birleşik Parsel Servisi)’in dağıtım aracından 370 bin dolar değerinde 313 adet iPhone X’in çalındığı bildirildi. Piyasaya sürülmeden önce çalınan iPhone X’ların polis raporuyla listelendiği ve seri numaralarının alındığı ifade edildi.

Polis, kargo aracı sürücüsü, aracını Stonestown Galleria alışveriş merkezinin önünde park edip kapılarını kilitlediğini belitti. Bir görgü tanığı, şüphelilerin aracın yanında park eden bir kamyonete kutular taşıdıklarını gördüğünü söyledi. Kargo şirketi, hırsızlığı soruşturan kolluk kuvvetleri ile birlikte çalıştıklarını belirtti.

iPhone X henüz ülkemizde satışa sunulmadı. Aralık ayında ülkemize giriş yapması beklenen telefonun Türkiye fiyatı kısa süre önce Apple tarafından 64 GB 6099 TL, 256 GB 6899 TL olarak açıklanmıştı.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.