Mobil Ekim 27, 2017 6:10

Microsoft Lumia 535 Pazarda Lider Oldu!!!

Microsoft Lumia 535 Pazarda Lider Oldu!!!

Akıllı telefon pazarında kendi işletim sistemini kullanan şirketler çok başarılı olduktan sonra ilginç bir pazar payı kaybetme noktasına doğru gittiler. Bunun en büyük sebebi ise firmaların tek bir şey üzerine yoğunlaşmaları diyebiliriz. Her ne derseniz deyin Apple‘ın yeni nesil iPhone’ların Android versiyonlarını çıkartmaları kötü mü olurdu? BlackBerry ve Nokia kendi işletim sistemlerini kullanan ve değişime ayak uyduramayan iki üretici. İkisi de battı – çıktı. Bugün ise Microsoft’un mobil işletim sistemi Windows Phone aynı durumda ve Microsoft artık birçok telefona da güncelleme (güvenlik güncellemesi bile) vermeyeceğini duyurdu. Yaşanan bu gelişmelerden sonra veri ve reklam merkezi AdDuplex yaptığı açıklama ile Windows Phone işletim sistemi ile ilgili, net bilgiler ortaya koydu. Bu bilgilere göre Microsoft Lumia 535, Windows Phone işletim sisteminin en çok kullanılan telefonu oldu.

Microsoft Lumia 535 Zirvede!

Yapılan istatiksel çalışmaya göre zirvenin tek hakimi Lumia 520 yerini Lumia 535‘e bırakıyor. İlginç olan bir başka veri de eski nesil işletim sistemi Windows Phone 8.1 halen bu ekosistemde %73,8’lik bir oranda kullanılıyor. Bu ekosistemdeki sadece %20,9’luk kesim ise Windows 10 işletim sistemine geçiş yapmış. Microsoft’un en büyük başarısızlığı olan (Vista’dan sonra) Windows Phone işletim sistemi gerçek bir mobil işletim sistemi olabilecek mi tartışmalarının da burada sona erdiğini düşünüyoruz. Bakalım neler olacak???

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.