Akıllı Telefon Ekim 21, 2017 5:04

Huawei katlanabilir telefon hazırlıyor! İşte tanıtım tarihi

Huawei katlanabilir telefon hazırlıyor! İşte tanıtım tarihi

Huawei katlanabilir telefon hazırlıyor. Kısa süre önce Mate 10, Mate 10 Pro, Mate X Porsche Design ve Mate 10 Lite modellerini tanıtılarak adeta gövde gösterisi yapan Huawei’den sürpriz bir açıklama geldi. Huawei CEO’su Richard Yu, CNET’e verdiği bir röportajda katlanabilir bir telefon üzerinde çalıştıklarını ve hatta halihazırda ellerinde ürüne ait bir prototip olduğunu doğruladı.

Huawei katlanabilir telefon hazırlıyor

Samsung ve LG yıllardan beri katlanabilir telefon üzerinde çalışırken, ZTE kısa süre önce bu segmette yer alan Axon M modelini duyurarak dikkatlerini üzerine çekti. Huawei’in katlanabilir telefonu 2018’de tanıtılacak, zira telefonun hala geliştirilmesi gereken bazı noktaları var. Huawei öncelikle esnek ekran teknolojisinde daha ileri bir noktaya gelmek ve daha iyi bir mekanik tasarım oluşturmak istiyor.

ZTE Axon M modelinde iki ekran arasında kalan boşluk tasarım tarafındaki en önemli olumsuzluktu. Huawei’in geliştirdiği telefonda da şu an bir miktar boşluk bulunurken, şirket bu boşluğu ortadan kaldırmak ya da en aza indirmek için çalışmalar yürütüyor.

Huawei CEO’su Richard Yu ayrıca şirketin geleceği konusunda iyimser olmayı sürdürüyor ve Huawei’in Samsung ve Apple’ı geçerek gelecekte dünyanın bir numaralı akıllı telefon üreticisi olacağına inanıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.