Mobil Ekim 19, 2017 10:43

Samsung Arttırılmış Gerçeklik için Google ile Anlaştı!

Samsung Arttırılmış Gerçeklik için Google ile Anlaştı!

Akıllı telefon pazarında rekabet son hızla devam ederken üreticilerin farklı farklı teknoloji tercihlerinde bulunduğunu görüyoruz. Bunun en önemli örneği ise sanırız Sanal Gerçeklik ve Arttırılmış Gerçeklik noktasında yaşandı diyebiliriz. Samsung, sanal gerçeklik ile yola devam ederken; Apple sanal gerçekliğin kişilerde ileriye doğru farklı zihin bunalımları yaratabileceğini öngörerek Arttırılmış Gerçeklik ile yoluna devam edeceğini duyurmuştu. Bu yıl da iOS 11 ile birlikte arttırılmış gerçeklik Apple ekosistemine sunulmaya başlandı. Google ise hem sanal hem de arttırılmış gerçekliğe destek vereceğini duyurarak DayDream’in yanında Google ARCore arttırılmış gerçeklik kitini de bizlerle tanıştırdı. Bugün gelen bir açıklama ise hepimizi şaşırttı zira Samsung Arttırılmış Gerçeklik noktasında Google ile anlaşma yaparak öncelikle Galaxy S8, Galaxy S8 Plus ve Galaxy Note 8 için arttırılmış gerçeklik güncellemesini vereceğini duyurdu.

Samsung Arttırılmış Gerçeklik ile Neyi Hedefliyor

Bugün Arttırılmış gerçeklik sayesinde muhteşem oyunlar ve uygulamalar kullanılmaya başlandı. Apple’ın bu pastayı tek başına yemesini istemeyen Güney Koreli üreticinin bu alanda hem kendini hem ürünlerini hem de Android ekosistemini geliştirmesini bekliyoruz. Bakalım Samsung bize Arttırılmış Gerçeklik ile neler sunacak?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.