Mobil Ekim 16, 2017 6:37

ABD GSM Operatörleri Kullanıcı Bilgilerini Sızdırıyor mu?

ABD GSM Operatörleri Kullanıcı Bilgilerini Sızdırıyor mu?

Amerika’da bir süredir devam eden bir tartışma var. Kullanıcılar ABD GSM Operatörlerinin bilgilerini üçüncü şahıslara sızdırdığını savunuyorlar. Bu konuda açılan davalar var ve bu iş ciddi anlamda tüm dünyadaki kullanıcıları da ilgilendiren bir sürece doğru ilerliyor. Bu sürece ülkemiz dahil olacak mı bunu bilemiyoruz ama ortaya çıkan bilgilere göre bu konun ve davaların Avrupayı da etkileyeceğini gösteriyor.

ABD GSM

ABD GSM Taşıyıcılarının Başı Dertte Olabilir!

Yayınlanan bazı siteler (democf.danalinc.com/sphere ve dev.payfone.com/test/mobileauthentication) GSM Operatör destekli olarka bilgilerinizi üçüncü taraflar ile paylaşırken yakalandı. Bu sürece GSM operatörleri nasıl dahil olacak bunu şimdilik kestiremiyoruz ama kişisel hakların en üst seviyede korunduğu Amerika’da bu sürecin ciddi bir baş ağrısı yaratacağını düşünüyoruz. Bakalım ülkemizde bu süreç ile ilgili bir gelişme yaşanacak mı bunu hep birlikte göreceğiz…

Qualcomm iPhone Satışlarını Çin de Yasaklatmak İstiyor!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.