Apple ve LG 'nin gizli planı: Katlanabilir iPhone! - TeknoBurada
22 Mart 2018 Perşembe
Apple ve LG ‘nin gizli planı: Katlanabilir iPhone!

Apple ve LG ‘nin gizli planı: Katlanabilir iPhone!

iPhone X modeli kuşkusuz iPhone tarihi açısından bir dönüm noktası. Neredeyse çerçevesiz bir ekrana sahip olan telefonla birlikte Apple bundan sonraki süreçte tasarım anlayışını değiştirecektir. Gelecek yıldan itibaren kalın çerçeveli iPhone’lar yerine iPhone X benzeri iki yeni telefon görmemiz muhtemel görünüyor. Peki Apple’ın daha sonraki yıllar için nasıl bir planı var? Güney Kore menşeli The Investor sitesine göre Apple ve LG katlanabilir iPhone modeli üzerinde çalışıyor.

Katlanabilir iPhone geliyor

Katlanabilir telefonlara geçişi zorlaştıran en önemli donanım kuşkusuz ekran ve Apple görünüşe bakılırsa katlanabilir ekran için LG ile iş birliğine gidiyor. Katlanabilir ekran iddiaya göre 2020 yılında hazır olacağı bildiriliyor. LG’nin iki üç yıl önce katlanabilir OLED ekran prototipi yayınladığı biliniyor. Bu süre zarfında ekranın dayanıklılık ve verimliliği geliştiriliyor.

Katlanabilir iPhone

Katlanabilir iPhone

Katlanabilir yapıdaki iPhone’u ne zaman piyasaya çıkacağı bilinmiyor, zira telefonun esnek bir yapıda olabilmesi için içerisindeki bazı donanımların da esneyebilir yapıda olması gerekiyor. Bu nedenle esnek iPhone’un önümüzdeki birkaç yıl içerisinde tanıtılması beklenmiyor.

Katlanabilir ilk telefonun gelecek yıl Samsung tarafından piyasaya sunulması bekleniyor ve şirketin yıllardır bu alanda önemli bir teknolojiye sahip olduğu biliniyor. Apple’ın iPhone X’da ekran tedariki ettiği Samsung yerine LG ile ortaklığa gitmesi ilginç bir durum. İddiaya göre Apple teknolojinin gelişiminde oluşabilecek sızıntılardan endişe duyulduğu için Samsung yerine LG’yi tercih etti.

 

iOS 11.0.3 güncellemesi önemli sorunları ortadan kaldırıyor