HTC Vive Eclipse Adındaki Yeni Nesil Sanal Gerçeklik Gözlüğü Göründü!
25 Haziran 2018 Pazartesi
HTC Vive Eclipse Adındaki Yeni Nesil Sanal Gerçeklik Gözlüğü Göründü!

HTC Vive Eclipse Adındaki Yeni Nesil Sanal Gerçeklik Gözlüğü Göründü!

Bir süredir bitmeyen dedikoduların odağındaki Tayvanlı teknoloji devi HTC, geçtiğimiz ay itibariyle Google ile stratejik bir ortaklığa gitmişti. Bu ortaklık mı bir satın alma mı bu bizce de belirsiz bir durum. HTC tarafı bunun bir ortaklık olduğunu söylüyor ama ortada da 1,1 milyar dolar gibi bir para var. Bu paranın “kapora” olduğu yönündeki yorumlar ne kadar gerçekçi ve doğruyu yansıtıyor bunu zaman içinde göreceğiz ama ortada bir gerçek var ki oda HTC’nin tüm mobil ekibinin Google bünyesine geçtiğidir. HTC Bundan sonra nasıl telefon üretecek ve bunları nasıl tasarlayacak oldukça merak ediyoruz. Söylenene göre Tayvalı üretici yoluna giyilebilir ürünler ve spor ürünleri ile devam edecek ve bu da bugün ortaya çıkan bir haberle doğrulanıyor gibi görünüyor. HTC Vive Eclipse adında yenin esil bir Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

HTC Vive Eclipse

HTC Vive Eclipse

HTC Vive Eclipse Sertfikasyon İzni Ortaya Çıktı!

Yeni Zelanda’dan alınan bu ticari belge ürün ile ilgili teknik bilgileri ortaya koymuyor ama Şubat ayında yapılacak Mobil Dünya Kongresi’nde HTC’nin yeni nesil sanal gerçeklik gözlüğünü bizlere tanıtmasını bekliyoruz. HTC tarafından yeni nesil Vive Eclipse ile ilgili “bilgisayar simülasyonlu gerçeklik için kafaya takılan bir ekran” açıklamasında bulunuluyor. Bakalım yeni nesil Vive Eclipse bize neler sunacak?

Editörün Notu Olmazsa Olmaz; HTC’nin Valve Games firması ile daha fazla içerik ortaya koyması gerekiyor. Yoksa bu gözlükler içerik olmadığı sürece Google’ın kartondan yapılan CardBoard’ından daha öteye gidemeyecek…