Akıllı Telefon Ekim 9, 2017 5:48

OnePlus 5T sızdırıldı! İşte OnePlus’ın yeni telefonu

OnePlus 5T sızdırıldı! İşte OnePlus’ın yeni telefonu

OnePlus 5 yaklaşık dört ayınca satışa sunuldu, ancak görünüşe bakılırsa OnePlus cephesinden yeni bir üst segment telefon geliyor. İsimlendirme noktasında şirketin nasıl bir tutum sergileyeceği merak ediledursun son gelen bilgiler yeni ekran anlayışının kullanılacağı telefonun OnePlus 5T olarak isimlendirileceğini onaylıyor. Kısa süre önceki bazı haberlerde ise şirketin direkt OnePlus 6 ismine geçiş yapacağı iddia edilmişti.

OnePlus 5T modeli geliyor

Gizmo China sitesi son haberinde kasım ayında tanıtılacak telefon hakkında önemli bilgiler veriyor. Siteye göre yeni OnePlus telefonda en önemli değişikliği ekran tarafında göreceğiz. Sektörün 18:9 ekran formatına geçiş yaptığı şu süreçte OnePlus duruma kayıtsız kalmayacak. Yeni modelde 6 inç büyüklüğünde 2160 x 1080p çözünürlüklü 18:9 formatında Optik AMOLED ekran yer alacak. Site ayrıca telefona ait bir de render görüntü paylaştı. Yayınlanan görüntüdeki telefonun Galaxy S8 ve LG V30’a bir hayli benzediğini görüyoruz. Yeni modelde ekranın kavisli yapıda olup olmadığı henüz net bilinmiyor.

OnePlus 5 donanım tarafında zaten güçlü bir telefon. Dolayısıyla 5T modelinde bir kez daha Snapdragon 835 işlemcisini, 6 GB / 8 GB RAM ve 64 GB / 128 GB dahili depolama göreceğiz.

OnePlus yeni bir modelin piyasaya sürüleceğini henüz onaylamadı, ancak yeni bir modelin yolda olduğuna dair ciddi işaretler var. Bunların başında da OnePlus 5’in birçok ülkede stokta yer almaması.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.