Güncel Teknoloji Haberleri Ekim 9, 2017 8:35

Geleceğin Uçan Otomobili Renault Float ile Tanışın!

Geleceğin Uçan Otomobili Renault Float ile Tanışın!

Otomobil endüstrisi önümüzdeki 50 yıl içinde büyük bir gelişim ve değişim yaşayacak. Bildiğimiz ve kullandığımız otomobiller tamamen değişecek ve yerine fosil yakıt kullanmayan ürünler gelecek. Bu noktada en büyük değişim ise otonom sürüş özelliklerinin gelişimi ile birlikte bizlerin de otomobil kullanmayacak oluşumuzdur. Tesla bunu zaten şu anda üçüncü nesil otonom sürüş güncellemesi ile mükemmel bir biçimde sunuyor. Bunun daha da gelişmişi ise yollarda olacak. Şu anda otomobiller yoldaki değişimleri takip ederek kendileri karar veriyorlar. Bir süre sonraysa yollara konacak özel sistemler sayesinde yol durumlarını ve trafiğin akışını otomobiller yollarla iletişime geçerek öğrenebilecekler. Geleceğin Otomobilleri Projesi yarışması geçtiğimiz gün sonuçlandı ve Yuchen Cai geliştirdiği Renault Float ile ödül kazandı. Şimdi bu ilginç aracın videosunu gelin birlikte izleyelim.

Renault Float Nasıl Çalışıyor?

Cai’nin geliştirdiği Float manyetik alan prensibi ile çalışıyor ve yerden yüksekte durarak sürtünmeyi de olabildiğince azaltıyor. Farklı ünitelerin de eklenebildiği bu aracı önümüzdeki yıllarda yollarda görebileceğimizi düşünüyoruz. Peki siz böyle araçlarla yolculuk etmek ister miydiniz?

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.