Akıllı Telefon Ekim 2, 2017 4:53

OnePlus 6 cephesinde sürpriz gelişme!

OnePlus 6 cephesinde sürpriz gelişme!

Yıl sonuna doğru OnePlus cephesinden OnePlus 5T modelinin gelmesi beklenirken güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre  şirketin doğrudan OnePlus 6 ismine geçiş yapacağı iddia edildi. Android Headlines sitesinde yer alan habere göre yılın başında tanıtılacak telefon OnePlus 5T olmayacak.

Geçen yıldan bu yana Samsung’un direkt Note 8 ve Apple’ın iPhone 8 isimlendirmelerine geçiş yaptığını gördük. OnePlus cephesinde de benzer durum yaşanacağa benziyor, zira OnePlus 6 yepyeni bir tasarım anlayışıyla geliyor. Aslında yeni dediğimiz tasarım anlayışı şirket için yeni olacak.

OnePlus 6 özellikleri

Yılın ilk günlerinde tanıtılacak yeni OnePlus telefonda son dönem tepe modellerinde olduğu gibi 18:9 formatında ekran kullanılacak.  Yeni ekran formatıyla birlikte ekran çerçeveleri incelecek ve haliyle telefonda daha büyük bir ekran göreceğiz. İddiaya göre telefonda 6 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüklü ekran kullanılacak. Ön bölümde yer alan parmak izi tarayıcısı da yine uzayacak ekran nedeniyle arka bölüme yerleştirilecek.

Snapdragon 845 işlemcisinden güç alacak yeni cihazda bellek 6 GB RAM / 64 GB depolama ve 8 GB RAM / 128 GB depolama şeklinde olacak. Önemli bir iddiaya göre OnePlus yeni telefonda bu defa hafıza kart girişine yer vermeyecek. Android 8.0 Oreo sürümüyle çıkış yapacak telefon hakkında gelişmeler yaşandıkça aktarmaya devam edeceğiz.

OnePlus 9

OnePlus 9

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.