Ana sayfa » Android » Galaxy S7 ve S7 edge için önemli güncelleme yayınlandı

Galaxy S7 ve S7 edge için önemli güncelleme yayınlandı

Galaxy S7 ve S7 edge için önemli güncelleme yayınlandı

Samsung Galaxy S7 ve S7 edge için önemli bir güncelleme yayınlandı. Kısa süre önce Android işletim sistemini tehdit eden BlueBorne güvenlik açığına karşı üreticiler hızlı bir şekilde güvenlik yamaları hazırlamaya başladı. Samsung ilk olarak Galaxy S8 ve Galaxy S8+ için söz konusu güncellemeyi yayınladı. Güvenlik güncellemesi için sıra 2016 yılı tepe modellerine geldi.

Galaxy S7 ve S7 edge

Galaxy S7 ve S7 edge

Galaxy S7 serisi telefonlar için yaklaşık 400 MB büyüklüğünde olan  BlueBorne güvenlik açığı düzeltmesi OTA (şebeke) üzerinden kullanıcılarla buluşmaya başladı. Avrupa’da dağıtımda olan yeni yazılım güncellemesinin dağıtım işlemi kademeli olarak gerçekleşiyor. Kısa süre içerisinde ülkemizde yayınlanacak güncellemeyi dilerseniz Ayarlar > Yazılım güncelleştirme > Güncellemeleri manuel indir yolunu izleyerek sorgulatabilirsiniz.

California güvenlik şirketi tarafından keşfedilen BlueBorne güvenlik açığı hakkındaki daha fazla bilgi için buradaki haberimizden göz atabilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.