Mobil Eylül 18, 2017 17:00

64GB iPhone 8 mi? 256GB iPhone 8 mi Almalıyım?

64GB iPhone 8 mi? 256GB iPhone 8 mi Almalıyım?

Akıllı telefon pazarında dengeleri değiştiren Apple geçtiğimiz gün yeni nesil telefonları iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X ile karşımıza çıktı. Apple’ın bu nesil iPhone’larda en çok satılan modeli 128GB seçeneğini kaldırması ve eski dost 64GB hafıza seçeneğini giriş seviyesinde sunması bizleri oldukça şaşırttı. Fiyat olarak arada uçurum oluşmasına da sebep olan bu yeni tercihin karşılığında da birçok kullanıcının bizlere 64GB iPhone 8 mi? 256GB iPhone 8 mi Almalıyım? mi? Yoksa 256GB iPhone 8 mi Almalıyım? sorusunu sormasına sebep oldu.

256GB iPhone 8 Daha mı Avantajlı?

Ortaya çıkartılan bilgilere göre iOS 11 ile birlikte gelen telefonların sistemden sadece 3,7GB harcadığını görüyoruz. Bu rakam Android işletim sistemi ile karşılaştırıldığında neredeyse yarı yarıya bir hafıza artısı anlamına geliyor. Hepimizin yüklediği bazı oyun ve uygulamaların sistemde ne kadar yer kapladığını ise şöyle özetleyebiliriz.

Tüm bu uygulamaları ve oyunları  yükleseniz bile toplamda 13GB’bir alan kullanabiliyorsunuz. 4GB’ın da hafıza olduğunu hesaplarsak; 47GB’lık alan size kalıyor ki bu da sizin telefonunuza binlerce şarkı, binlerce fotoğraf ve de 4K video atabilmenize olanak sağlayacaktır.

Standart bir kullanıcı iseniz 64GB iPhone 8 sizi oldukça tatmin edecektir diye düşünüyoruz. Buradaki en büyük soru işareti ise 64GB iPhone 8 ile 128GB iPhone 8 arasında hız testi tarafında bir fark var mı yoksa yok mu Bunu da yakın bir zamanda öğreneceğiz…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.