Akıllı Telefon Eylül 16, 2017 5:46

Sony Xperia tasarım anlayışı nihayet değişiyor!

Sony Xperia tasarım anlayışı nihayet değişiyor!

Sony Xperia tasarım anlayışı son gelen bilgilere göre değişecek. Sony haberlerinde güvenilir bir kaynak olan esato.com forum sitesine göre Sony, MWC 2018 etkinliğinde duyuracağı yeni Xperia telefonlar farklı bir tasarımla karşımıza çıkacak.

Sony Xperia tasarım anlayışı değişiyor

Yıllardır Xperia telefonlarda OmniBalance tasarımı kullanan Japon üretici artık her ürün tanıtımında kullanılan tasarım ve ekran / kasa oranı nedeniyle eleştirilerin hedefinde oluyor. Son olarak Xperia XZ1 ve Xperia XZ1 Compact tanıtımlarında bu duruma şahit olduk.

Neyse ki Sony hayranları artık kalın çerçevelerden kurtuluyor. Siteye göre Sony sonraki Xperia telefonlarda “Mirai” adlı bir tasarım ortaya koyacak. Nasıl bir tasarım kullanılacağı yönünde herhangi bir bilgimiz yok, ancak sektörün 18:9 ekran formatını kullanmasıyla Sony telefonlarda da artık ince ekran çerçeveleri göreceğimizi söyleyebiliriz.

Sony, Hitachi ve Toshiba ortak girişimi olan Japan Display haziran ayında 6 inç 18:9 formatında ekran üretimine başladığını bildirmişti. 2.160 x 1.080 piksel çözünürlüklü ekran muhtemelen Sony’nin bir sonraki tepe modelinde kullanılacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.