Akıllı Telefon Eylül 14, 2017 17:03

HTC Android One telefon hazırlıyor

HTC Android One telefon hazırlıyor

Android One Programı kapsamında yer alan üretici sayısı her geçen gün artıyor. Kısa süre önce Xiaomi’nin Mi A1 isimli çift arka kameralı telefonla dahil olduğu programa çok yakında HTC ve Motorola da dahil olacak. HTC Android One telefonu güvenilir kaynaklarca doğrulanırken, telefona ait bir görüntü de internete servis edildi.

HTC’ye yakınlığı ile bilinen ünlü geliştirici LlabTooFeR , şirketin HTC Ocean_Life (HTC U11 Lite) adlı modelle Android One Programı’na dahil olacağını duyurdu. Popüler sızıntı kaynağı @evleaks ise telefona ait bir görüntü yayınlayarak HTC cephesindeki gelişmeyi doğruladı.

HTC Android One telefonun özellikleri

Telefonda 5.2 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekran kullanılacak. Sekiz çekirdekli Snapdragon 630 işlemcisinden güç alacak telefonda HTC U11 modelinde yer alan dokunmaya duyarlı kenar ekran özellikleri göreceğiz.

Bunun yanında HTC USonic ses ayarları ve HTC kamera uygulamasının da yer alacağı telefonda 16 megapiksel arka kamera, 16 megapiksel ön kamera, suya ve toza karşu dayanıklı kasa, 4 GB RAM, 32 GB dahili depolama öne çıkan diğer özellikler olacak. Son olarak; Android One telefonda kulaklık girişi yer almayacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.