Sony Xperia XZ1 gerçek görüntüleri ilk kez yayınlandı - TeknoBurada
21 Ağustos 2019 Çarsamba
Sony Xperia XZ1 gerçek görüntüleri ilk kez yayınlandı

Sony Xperia XZ1 gerçek görüntüleri ilk kez yayınlandı

Sony’nin ağustos ayı sonunda düzenlenecek IFA 2017 etkinliğinde Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact ve Xperia X1 akıllı telefonları duyurması bekleniyor. Söz konusu telefonlar arasında en fazla ilgi kuşkusuz Xperia XZ1 modelinde olacak. Tanıtım tarihi yaklaştıkça telefonlar hakkında önemli bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak Sony Xperia XZ1 gerçek görüntüleri ilk kez yayınladı.

Sony Xperia XZ1 gerçek görüntüleri yayınlandı

Ünlü sızıntı sitesi slashleaks tarafından ortaya çıkarılan görüntüler, kısa süre önce buradaki haberde verdiğimiz görüntülerden farklı görünüyor ve açıkçası son yayınlanan görüntülerin Xperia XZ1 modeline ait olduğunu düşünüyoruz.

Sony Xperia XZ1 gerçek görüntüleri

Sony Xperia XZ1 gerçek görüntüleri

Xperia XZ Premium’a benzer bir tasarıma sahip olacak Xperia XZ1’de arka kameranın yanında Lazer AF ve RGBC-IR sensörü için ayrılan alanın Xperia XZ1’de çok daha büyük olduğunu görüyoruz. Bu gelişme Sony’nin yeni tepe modelinde kamera için yeni bir sensör ya da çift tonlu LED flaş kullanacağı anlamına geliyor.

Xperia XZ1, Sony’nin Premium modeli gibi 19 megapiksel çözünürlüklü bir kameraya sahip olacak. Süper yavaş çekim modu sayesinde saniyede 960 kare kaydedecek kamera 4K video kayıt özelliğine de sahip olacak. Telefonun ön bölümünde ise 12 megapiksellik bir kamera göreceğiz.  Ön kamera da yine 4K video kaydedebilecek.

5.2 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü ekrana sahip olacak Xperia XZ1 modeline Snapdragon 835 işlemcisi güç verecek. Android O sürümüyle çıkış yapacak telefonun 10 Eylül’de Avrupa’da 720 € fiyattan satışa sunulması bekleniyor.

>>Ayrıca okuyun; En iyi akıllı telefon belli oldu! İşte kazanan