Ana sayfa » Mobil » LG V30 OLED Ekran Özellikleri Belli Oldu!

LG V30 OLED Ekran Özellikleri Belli Oldu!

LG V30 OLED Ekran Özellikleri Belli Oldu!

Akıllı telefon pazarının en önemli oyuncularından birisi olan LG yeni nesin amiral gemisi V30 ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar telefon ile ilgili birçok şey söyledik ama bugün LG tarafından gelen açıklamaya göre LG V30 OLED ekran kullanacak ve bu ekran TV’lerden alışık olduğumuz FullVision özelliği ile karşımıza çıkacak. 6 inç ekran boyutuna sahip olacak olan LG V30‘un LG V20‘den çok daha az yer kapladığını ve ekran kasa oranını arttırmak için ön tarafta bulunan LG logosundan da vazgeçildiği ortaya çıkıyor.

LG V30 OLED

LG V30 OLED

LG V30 OLED Ekran Teknik Özellikleri

LG’nin yaptığı açıklamaya göre telefonun özellikleri şöyle olacak;

LG Electronics’in yeni amiral gemisi akıllı telefonu LG V30, şirketin LG G6’yla başlayan ve LG Q6 ile devam eden stratejisine bağlı olarak, 2015’te pazara sunulan LG G Flex 2’den sonra OLED FullVision ekrana sahip ilk cihazı olacak. Akıllı telefonlardaki OLED ekranlar, ince yapısı ve sağladığı mükemmel görüntünün yanı sıra akıllı telefon endüstrisinin kilit büyüme alanlarından biri olan VR (sanal gerçeklik) uygulamaları için de ideal bir seçenek olacak. OLED Ekranları LG G Flex 2 ve Xiaomi Mi Note 2‘de görmüş ve incelemiştik.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Mi Note 2 Detaylı İnceleme

OLED’deki uzmanlıklarının uzun zamandır LG’nin ana gücü olduğunu ve bu teknolojinin de akıllı telefonlara değer katacağına inandıklarını belirten LG Electronics Mobil İletişim Bölümü Başkanı Juno Cho şu açıklamada bulundu. “Dünya genelindeki akıllı telefon pazarındaki rekabet bugün her zamankinden daha şiddetli. Biz de mobil ürünlerimizde OLED ekranları tekrardan sunmanın tam zamanı olduğuna karar verdik.

Tüketiciler daha büyük ekrana sahip akıllı telefonlar ararken, bunların aynı zamanda tek elle tutulabilecek kadar kullanışlı olmasını da istiyorlar. LG’nin FullVision ekranı akıllı telefonlarda gittikçe küçülen çerçeve trendinin de kilit bileşeni. OLED en basit tanımıyla akıllı telefonların ekran görüntülerinde sunduğu inanılmaz kalite, canlılık ve netlik ile FullVision ekranların yeni nesli. OLED FullVision ekran sahip olduğu 6 inçlik boyutuyla LG’nin son dört yılda çıkardığı en büyük ekran olurken, gövde ise geçen yıl satışa sunulan LG V20’den daha küçük. Ekran alanını genişletmek için altta yer alan LG logosu kaldırılırken, üst ve alt çerçeveler de V20 ile karşılaştırıldığında sırasıyla yüzde 20 ve 50 oranlarında inceltildiğne şahit olacağız.

LG V30 OLED Panelin Yeni Adı P-OLED Panel Oldu

FullVision ekranın verdiği etkileyici ve geniş görüntü deneyimi QHD+ (2880×1440) OLED ekranın 14.5 milyon pikseliyle geliştirildi. Gerçeğe en yakın şekilde ürettiği mükemmel siyah ve renklerin yanı sıra LCD ekranlarla karşılaştırıldığında çok daha geniş bir renk skalasına sahip olan OLED teknolojisi sayesinde mükemmel görüntü kalitesi yakalanıyor. Uzun yıllara dayanan OLED AR-GE çalışmalarından gelen en ideal görüntü algoritmaları sonucunda OLED ekran, resimler ve internet görüntüleri için yüzde 148’lik sRGB sağlarken dijital sinema için ise, yüzde 109’luk DCI-P3 renk boşluğu veriyor. OLED teknolojisinin bir diğer sahip olduğu avantaj da LCD ile karşılaştırıldığında 10 kat daha hızlı olan operasyonel tepki süresi. Bu hızlandırılmış tepki süresi özellikle aksiyon filmleri ve VR için önemli bir nokta olan ardıl görüntüyü etkili bir şekilde engelliyor. HDR10 desteği de bu ekrana uygun film ve videoların mükemmel bir deneyime dönüşmesini sağlıyor.

LG V30 görüntüleri

LG V30 görüntüleri

Gelecek olan akıllı telefonun ekranı P-OLED (plastik OLED) teknolojisine dayanıyor, böylece kenarları çok daha ergonomik bir tasarım ve daha rahat bir kullanım için yuvarlatılabiliyor. P-OLED, piksellerin cam tabandan çok daha güçlü olan plastik bir altyapıya yerleştirilmesiyle yaratılmış. Ek olarak ekran, kırılmaya karşı koruma sağlayan Corning Gorilla Glass 5 ile korunuyor. Daha önemlisi bu cihazdaki P-OLED, gelişmiş koruma ve piksel tarama teknolojisi kullanılarak daha önceki OLED ekranların maruz kaldığı ısınma sorununu da yaşamıyor. Koruma sayesinde piksellerin oksidasyonu engelleniyor ve LG’nin piksel tarama teknolojisi sayesinde her piksele daha düşük enerji uygulanarak pil ömrünün uzaması sağlanıyor.

Huawei Mate 10 Tanıtım Tarihi Belli Oldu!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.