Ana sayfa » Google » Google Play tanımlı kredi kartını internet alışverişine açtınız mı?

Google Play tanımlı kredi kartını internet alışverişine açtınız mı?

Google Play tanımlı kredi kartını internet alışverişine açtınız mı?

Google Play tanımlı kredi kartını internet alışverişine açtınız mı? Google konuya ilişkin kullanıcılara bilgilendirme e-postası gönderiyor. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından gerçekleştirilen son düzenleme ile kredi kartları 17 Ağustos’tan itibaren internet alışverişlerinde kullanılmayacak. Kredi kartınızla çevrimiçi alışveriş yapmayı sürdürmek istiyorsanız ilgili bankayla iletişime geçip onay vermeniz gerekiyor.

Google Play tanımlı kredi

Google Play tanımlı kredi

Google Play Store ödemelerinize kayıtlı kredi kartını henüz internet alışverişlerine açmadıysanız uygulama ya da oyun satın alırken sorun yaşayabilirsiniz. Google zaten kullanıcıların sorun yaşaması için yasağın başlamasına saatler kala telefon sahiplerine bilgilendirme mesajı atıyor. Google’ın konuya ilişkin gönderdiği elektronik postanın içeriği şu şekilde:

Sayın Kullanıcımız,

Kayıtlarımızda, Türkiye’den verilen bir kredi veya banka kartınızın olduğu görülüyor. Kredi veya banka kartlarının internetten alışverişte kullanılabilmesi için Türkiye’de bankacılık düzenlemesiyle ilgili yapılan değişiklik hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz. 17 Ağustos 2017’den itibaren geçerli olmak üzere, Türkiye’deki bankaların verdiği kartlar, kart sahibi bankasına ulaşıp bu özelliği tekrar etkinleştirene kadar internetten işlemler için kabul edilmeyecektir.

Bu işlemi gerçekleştirmek için bankanızı aramanız yeterlidir. Telefon numarasını, kartınızın arkasında veya basılı ya da online ekstrenizde bulabilirsiniz.

Sorunuz olursa doğrudan bankanıza ulaşabilir veya buradan yardım merkezi makalemizi okuyabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Google

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.