Ana sayfa » Akıllı Telefon » Samsung Apple rekabetinde bir numara değişti!

Samsung Apple rekabetinde bir numara değişti!

Samsung Apple rekabetinde bir numara değişti!

Samsung Apple arasındaki rekabette son durum ne? Kantar Worldpanel mobil dünyasında geride bıraktığımız üç aylık döneme ait önemli veriler açıkladı. Bu verilerin en dikkat çekeni Amerika pazarında liderliğin el değiştirmesi oldu. Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın piyasaya sunulmasının ardından geçen üç aylık dönemde elde edilen verilere göre Samsung %36.2 pazar payıyla Amerika’da (Apple’ın en güçlü olduğu pazarda) lider üretici konumuna yükseldi. Apple’ın ise son verilere göre pazar payı %34 olarak açıklandı.

Samsung Apple

Samsung Apple

Samsung Apple rekabetinde son durum?

Galaxy S8 serisi telefonların satışa sunulması Samsung’un ülkedeki pazar payına ciddi katkı sunmuş görünüyor. Ancak Galaxy S8 serisi modeller en çok üç satan telefon arasına adını yazdırabilmiş değil. Geride bıraktığımız üç aylık dilimde iPhone 7, iPhone 7 Plus ve Galaxy S7 Amerika’da en çok satan telefonlar oldu. İlk onda Samsung ve Apple’ın beşer modeli bulunuyor. LG’nin tepe modeli G6 ise %1.3 kullanım oranıyla ülkede en çok satan on üçüncü telefon oldu.

Kantar Worldpanel ayrıca Çin pazarına ilişkin de önemli veriler açıkladı. Huawei %28.3 pazar payıyla ülkesinde bir numaralı üretici olmayı sürdürüyor. Aynı dilimde en çok satan akıllı telefon Xiaomi Redmi Note 4X oldu.

iPhone 8 sızıntıları durmak bilmiyor! iPhone 7S’te ise sürpriz var

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.