Nokia 8 Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı! - TeknoBurada
15 Eylül 2019 Pazar
Nokia 8 Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı!

Nokia 8 Kamera Özellikleri Ortaya Çıktı!

Akıllı telefon pazarının yaratıcısı Nokia dersek yanılır mıyız bilemiyoruz ama Symbian işletim sistemine sahip telefonları ile farklı programların (.sis uzantılı) telefonlarda kullanılabilmesine olanak sağlayan ve akıllı telefonların temellerini atan Nokia bu pazara Windows Phone işletim sisteminin popülaritesini! arkasına alarak tekrar giriş yaptı. Windows Phone işletim sistemini yönetemeyen ve güzelim işletim sistemini çöp haline getiren Microsoft, Nokia’nın her yıl zarar etmesini sağladı ve sonunda da firmayı satın aldı. Daha sonra geçtiğimiz yıl HMD Global tarafından 10 yıllığına kiralanan Nokia markası Android ekosistemine geçiş yaparak ilk telefonlarını Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı. Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 oldukça başarılı oldu ama firma amiral gemisi pazarında da olmak istiyordu ve bu bağlamda yoluna Nokia 8 ile devam etme kararı aldı. Arkada Zeiss üretimi 2 adet lens kullanacak olan Nokia 8 Kamera Özellikleri ile karşımıza çıktı.

Nokia 8 Kamera Özellikleri

Nokia 8 Kamera Özellikleri

Nokia 8 Kamera Özellikleri Huawei Mantığında Çalışacak!

Çift kameralı telefonların farklı farklı özelliklerde olduğunu görüyoruz. Bunlardan en doğrusu ise Huawei’nin yaptığı diye düşünüyoruz ve Nokia’da aynen bu mantığı kullanarak bir adet RGB yani renkli lens, diğerini ise monocrome yani siyah beyaz lens kullanacak. Bunu yukarıdaki fotoğraftan anlayabiliyoruz. Lensleri tek tek yada aynı anda kullanabilmek mümkün olacak.

Sızdırılan ikinci fotoğrafta ise ön ve arka kameraların aynı anda çalışabileceğini görüyoruz. Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6’nın sadelikten çok basitliği andıran arayüzünün yetersizliğini Nokia 8’de de görmek bizi oldukça üzdü. Kameraları ile öne çıkan bir telefonun daha fazla kamera özelliği sunması şart.

Bakalım Nokia yeni aldığı Luımia patentlerini bu telefonlarda kullanabilecek mi?

LG V30 resmi görüntüsü sonunda sızdırıldı