Akıllı Telefon Temmuz 28, 2017 4:50

Huawei telefon satışı rakamlarını açıkladı

Huawei telefon satışı rakamlarını açıkladı

Huawei telefon satışı rakamlarına Çin’de düzenlediği bir brifingde açıklık getirdi. Son yıllarda mobil dünyasında önemli bir yükseliş içerisinde olan Huawei, 2017 yılı birinci yarı sonuçlarına bakıldığında yükselişini sürdüğünü görüyoruz. Şirket yılın ilk yarısında 73.01 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştirdi. Söz konusu rakam geçen yıl aynı dönem sonuçlarıyla kıyaslandığında %20.6’lık bir büyüme anlamına geliyor.

Huawei telefon satışı rakamlarına açıklık getirdi

Huawei belirtilen süre zarfında 15.4 milyar dolar gelir elde etti. Geçen yıl elde edilen sonuçlarla kıyaslandığında %36.2 oranında artış gerçekleştirilmiş.

Huawei telefon satışı

Model bazında akıllı telefon satış rakamlarına bakıldığında; Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro şu ana kadar 8.5 milyon adet sattı. Huawei P10 serisi modeller 6 milyondan fazla satarken, orta segment telefonlar Huawei Nova 2 ve Nova 2 Plus 10 milyonun üzerinde satış gerçekleştirdi. Kısa süre önce Avrupa pazarına açıklan Honor 9 ise sadece Çin’de 1 milyonun üzerinde satış gerçekleştirmişti.

Huawei ayrıca fiziksel mağaza sayılarını da artırmayı sürdürüyor. Şirketin fiziksel mağaza sayısı şu an  42 bini geçmiş durumda. Geçen yıl ile kıyaslandığında mağaza sayısında %19’luk bir artış sağlanmış. Şirketin Çin dışındaki çeşitli pazarlardaki popülaritesi artıyor ve şirket önümüzdeki 2-3 yılda daha fazla büyümeyi öngörüyor.

WhatsApp’da sizi engelleyen eski sevgiliye mesaj atmanın yolu!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.