Mobil Temmuz 28, 2017 9:45

Helio X30 Meizu Pro 7 ile birlikte ortaya çıktı!

Helio X30 Meizu Pro 7 ile birlikte ortaya çıktı!

MediaTek denince akla hep güç verimliliği ve Android güncelleme sorunu olan telefonlar geliyor. Dünyanın en büyük silikon üreticilerinden birisi olan MediaTek amiral gemisi telefonlar için geliştirdiği X Serisi işlemcileri ile de oldukça fazla konuşuldu. 10 çekirdekli bir yapı ile karşımıza çıkan Helio X20 ile ciddi bir atılım gösterdi. Bir süredir bahsedilen yeni nesil  Helio X30 Meizu Pro 7 ile ortaya çıktı ve benchmark kriter testi sonuçlarını da böylece öğrenmiş olduk.

Helio X30 Meizu Pro 7 Antutu

Helio X30 Meizu Pro 7 Antutu Sonuçları

Benchmark testleri telefonların günlük kullanımları tarafında bize bir bilgi vermese de ortaya çıkan benchmark sonuçlarını sizlerle paylaşmak istedik. Burada dikkatimizi çekense şu oldu. 10 nanometre üretim süreciyle geliştirilen ve 10 çekirdekli yapının devam ettiği Helio X30’un halen Krin 960 ve Snapdragon 821‘in gerisinde kalması mimari açıdan MediaTek‘in bir sorun ile karşı karşıya olacağını ortaya koyuyor. Hal böyleyken bile MediaTek’i,n 2018’in ikinci yarısında 8 nanometre üretim sürecine geçecek Samsung ve Huawei‘nin çok gerisinde kalacağını öngörmek yanlış olmayacaktır diye düşünüyoruz.

Google Essential Phone Savaşı mı Başladı?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.